KKB Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren BankalarKKB sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, kısa ya da uzun zaman önce bankalar ile sorun yaşamış birçok kişi için en büyük çarelerden biri oluyor. Yakın zamanda gereken bir parayı karşılamak için ya da kredi kartı almak için harekete geçenler, sorunlu oldukları bankadan herhangi bir hizmet alamayınca yolları başka bankalar ile yani KKB sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları araştırarak çare bulmayı deniyorlar. Peki, hangi bankalar kredi notu bozuk olanlara kredi veriyor? Bunun için tam olarak net bir şey demek imkansız çünkü genel anlamda hiçbir banka, kredi notu bozuk birine kredi vermek istemiyor. Bukişiler bankaların gözünde, ödemesini yapmayan ve sadık olmayan müşteri olarak algılanıyor. Dolayısı ile kar yapmak isteyen bankalar, kredi notu eksi olanlar ile çalışmak yerine ret cevabı vererek yollarını kesmiş oluyorlar.

Elbette bazı nadir bankalar birkaç kritere daha bakarak kredi verme hakkını saklı tutabilir. Bunların arasında o kişinin banka ile çok sık çalışması ve herhangi bir ödeme bozukluğu ve aksaması olmaması, kişinin kredi alırken kefil sunabilmesi, var olan gayrimenkullerin olması ve bunların ipotek verilmesi gibi durumlarda kişiler kredi notları yani KKB notu bozuk olsa dahi alabilme imkanını yakalayabiliyorlar. Bunun için yapmanız gereken en önemli adım, sürekli çalıştığınız banka ile iletişime geçmek olacaktır.

Özellikle sürekli çalıştığınız bankadan yardım talebi istemeniz daha doğru olacaktır. Maaşınızın yattı ya da gelirlerinizin toplandığı banka şubeniz ile karşılıklı götürerek kredi alma şansınızı arttırabilirsiniz

KKB sicili bozuk olanlar nasıl düzeltebilir?

Eğer sizlerin de ödemeyeceğiniz bir banka ödemeniz olduysa ve sonrasında KKB siciliniz bundan etkilendiyse 5 yıllık bir sürecin içine girmişsiniz emektir. Bankalar bu 5 yıl içinde kişi ile çalışmak istemezler. Bazı bankalar 5 yılın dolmasına çok yakın bir zaman kala, eğer kişi daha sonrasında tüm ödemelerini yapmaya devam etmişse yani iyi bir olumlu etki bırakmış ise çalışmaya başlayabilir. Bunun için herhangi bir ihtiyaç durumunda başvuru yaparak deneme yapabilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi en çok çalışmış olduğunuz banka ile iletişime geçerek daha kolay ve kesin sonuç alabilirsiniz. KKB sivili bozuk olanların düzeltmesi ise, hem bu süreci beklemeleri ile olacak hem de bundan sonra ödemelerini daha sistemli bir şekilde gerçekleştirmeleri gerekecektir. Sizler zamanında ödeme yaptıkça puanlarınız yeniden yükselmeye başlıyor olacak.

KKB sicili nasıl bozulur?

Herkes artık bankalar ile çok daha fazla iletişime geçiyor ve gerek kredi kartları ile alışveriş yapıyor, gerek ihtiyaç kredisi ya da ev kredisi alarak birçok yatırım yapma imkanlarına sahip oluyorlar. Banka sizlere bu pataları ve imkanları verirken elbette ödeyeceğiniz zamanları da söylemekte ve erteleme yaptığınız her gün size faiz işletmektedir. Genellikle banka size 3 aylık bir süreç sağlıyor ve bu 3 ay içinde ödeme yapılmaması halinde sözlü ve yazılı uyarı sonrası artık yasal işlemleri başlatıp aynı zamanda KKB sicilinize işlemiş oluyor. Bunun anlamı sizin bu banka ile yapmış olduğunuz anlaşmanıza sadık olmamanız ve ödemelerinizi zamanında yapmadığınız oluyor. Tüm bankalar bu konuda ortak çalışma yapıyor ve bilgiler hepsine yayılarak, kişi her bankanın gözünde kredi notu bozuk olarak adlandırılıyor. Dolayısı ile KKB sicili bozdurmamak için her zaman zamanında ödeme yapmaya çalışalı ve mutlaka ödeyebileceğinize emin olacağınız tutarlar bankadan talep etmelisiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir