Kiralık Kasa Nedir, Nasıl Kullanılır?


Bankaların müşterilerine sunduğu bankacılık hizmetleri arasında yer alan kiralık kasa hizmeti günümüzde yaşanan hırsızlık ve asayiş olaylarının artmasına paralel olarak çok sık kullanılmaya başlanan bir hizmettir. Bu hizmet karşılığında bankalar kişilere değerli eşyalarını çalınma riski olmaksızın saklama imkanı sunmaktadır.

Burada önemli olan kişinin kendi ihtiyacına yetecek olan kiralık kasa boyutunu belirlemek, ucuz kiralık kasa hizmetini veren bankayı seçebilmektir. Uygulanan kiralık kasa fiyatları her banka için farklı olmakla beraber burada önemli olan kiralık kasa fiyatları karşılaştırmasında bulunarak kişinin kendisi için en uygun olan bankayı doğru bir şekilde belirleyebilmesidir.

Bankadan kasa kiralamak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken kendilerine en yakın kiralık kasa hizmeti sunan şubeyi belirlemeleridir. Çünkü ihtiyaç duyduğunuz anda bankaya ulaşabilmeniz çok önemlidir. Bankanın her şubesinde kiralık kasa hizmeti bulunmaz. Bu nedenle ilk olarak şube belirlemeniz gerekir. Ardından belirlediğiniz bankaların kiralık kasa hizmeti için talep ettikleri fiyatları öğrenmeniz gerekir.

Bankalar küçük boy kiralık kasa, orta boy kiralık kasa ve büyük boy kiralık kasa olmak üzere 3 farklı kasa tipi sunmaktadır. Yine banka ilk kez kiralık kasa tutmak isteyen müşterilerinden bir kiralama bedeli kadar kiralık kasa depozito ücreti talep eder. Bu ücret kasa anahtarının teslim edilmesi durumunda karşı tarafa iade edilir.

3 Yorum

 1. Samet

  Nisan 24, 2016 at 11:11 pm

  Kiralık kasalar sayesinde evinizde veya iş yerinizdeki önemli eşyalarınızı saklayabilir ve güvenli bir şekilde uyuyabilirsiniz.

 2. Metehan

  Nisan 24, 2016 at 11:11 pm

  Kiralık kasaların boyutlarına göre fiyatlarını yüksek bulmaktayım. Bankaların bu konuda daha iyi bir uygunluk getirmeleri gerekmekte.

 3. Serkan

  Nisan 24, 2016 at 11:12 pm

  Bankalar ve bazı firmalar bu imkanı sağlıyor ve değerli eşyalarımızı güvenceye alıyorlar. Böylelikle riski 0 düşürmüş olabiliyoruz. Aklımız o eşyalarda kalmıyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir