Kiralık Kasa Nedir, Boyutları Ne Kadar?


Bankalar tarafından özel olarak sunulan hizmetler arasında yer alan kiralık kasa kişilerin değerli eşyalarını güvenilir bir ortamda saklamalarına olanak sağlanmaktadır. Özelikle de son yıllarda hırsızlık olaylarının büyük bir hızla artması nedeni ile kişilerin evlerinde nakit para ya da altın gibi değerli eşyalarını saklama konusunda tereddüdü düşmeleri bankaların kiralık kasa hizmetlerinin daha fazla talep görmesini sağlamaktadır.

Kiralık kasaların boyutları ise farklı taleplere yanıt verebilecek düzeyde geliştirilmiştir. Küçük boy kasa en ucuz kasa tipi olup küçük ama değerli olan eşyaların konulması için hizmete sunulmaktadır. Bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber küçük boy kasa fiyatları ortalama olarak 150 lira 250 lira arasında değişmektedir. Küçük kiralık kasa boyutlarının yetersiz kaldığı durumlarda ise orta boy kiralık kasa hizmeti de bulunmaktadır.

Orta boy kiralık kasa fiyatı ise 250 lira ile 350 lira arasında değişmektedir. En büyük kasa ise geniş saklama alanına ihtiyaç duyan kişiler için kullanıma sunulan büyük boy kasa seçeneğidir. Büyük boy kasa fiyatları ise 400 ila 500 lira arasında değişmektedir. Kasa kiralamak isteyen kişilerin ödemeleri gereken bir diğer tutar ise kiralık kasa depozitosu tutarıdır ve genelde bu tutar kiralık kasa fiyatı kadardır.

3 Yorum

 1. Kemal

  Nisan 25, 2016 at 1:17 pm

  Kiralık kasa fiyatları gayet güzel fakat boyut olarakta aşırı ihtiyacınızı karşılamamakta. Depozit olayı tamamen saçmalık bankada saklanan birşeyin neden depozit’ti ödendiğine anlam veremiyorum.

 2. Ata

  Nisan 25, 2016 at 1:18 pm

  Önemli evrak ve eşyalarımızı saklayabileceğimiz bu kasalarda fiyatları genellikle bu stabilde gitmekte. Fiyat aralıkları bankalara ve kasa boyutlarına göre değişiklik gösteriyor.

 3. Türkü

  Nisan 25, 2016 at 1:19 pm

  Kasa fiyatları gayet güzel. Eşyalarınızın değerini karşılayabilecek miktarda bir kasa tercihiniz sizlerin eşyalarınızı güvende tutmak için bir numaralı tercih olmalıdır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir