Kefilsiz Kredi


Kredi kullanmak isteyen kişilerin yaşadıkları en büyük sorunlardan biride bir başkasını kendilerine kefil olmaya ikna etmektir. Bu nedenle pek çok kişi kefilsiz kredi kullanmanın çaresini arar. Günümüzde kefilsiz kredi veren bankalar çoğunlukta olup burada önemli olan kişinin yüksek bir kredi notu ortalamasına sahip olup olmadıklarıdır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2016

Ülkemizde hizmet vermekte olan özel bankalardan pek çoğu ve kamu bankaları kefilsiz kredi kullandırmaktadır. Günümüzde bankalar artık tamamen kredi notu sorgulaması yaparak bu not ortalaması üzerinden kredi onayı vermektedir.

Bu sayede yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin başvuruları hem çok daha kolay bir şekilde onaylanmakta hem de kefilsiz evraksız kredi kullanılmasına izin verilmektedir. Bu nedenle kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak yapmaları gereken şey kredi notunu mümkün olan en yüksek seviyede tutmaktır. Bunun için kredi notu yükseltme teknikleri düzenli olarak uygulanmalı ve not ortalaması iyi bir seviyede tutulmalıdır. Bu sayede bankalardan çok daha kolay bir şekilde kredi kullanmanız sağlanır.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Bazı bankalar daha kolay kredi onayı vermekte olup özellikle de düşük kredi notu olanlara da kredi vermeleri ile ünlüdürler. Özellikle de kredi kullandırma kapasitesi diğer bankalara göre daha düşük olan ya da yeni hizmet vermeye başlayan bankalar diğerlerine oranla daha kolay kredi onayı vermektedir. Örneğin Finansbank, ING Bank ve Odeabank diğer bankalara oranla daha rahat kredi onayı veren bankalar olarak öne çıkmaktadır.

5 Yorum

 1. Kamile

  Ağustos 12, 2016 at 12:01 pm

  Kefilsiz kredi alabilmeniz içn kbb puanınızın yüksek olması gerekmektedir.

 2. Kamuran

  Ağustos 12, 2016 at 12:02 pm

  Bir çok banka her hangi bir kefil istemeden kredi vermektedir. Bunun için çalışıyor olmanız lazım.

 3. Karaca

  Ağustos 12, 2016 at 12:02 pm

  Bankalardan düşük miktarda kredi çekeceğinizde her hangi bir kefil istememektedir.

 4. Karanfil

  Ağustos 12, 2016 at 12:03 pm

  Bankalar 20.000TL’ye kadar genellikle kefil istemiyorlar.

 5. Kardelen

  Ağustos 12, 2016 at 12:04 pm

  Her hangi bir bankayla daha önce sorun yaşamadıysanız eğer kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir