İşyeri Açmak İçin Nasıl Kredi Alabilirim?


Bankalar tarafından en sık kullandırılan kredi türleri arasında yer alan işyeri açma kredisi bankalar tarafından farklı kategorilerde kullandırılmaktadır. Bunlardan ilki meslek gruplarına yönelik olarak kullandırılan işyeri açma kredisidir. Örnek vermek gerekirse diş hekimi muayenehanesi açmak için kredi, doktor muayenehanesi açmak için kredi gibi çeşitli krediler verilmektedir.

Banka kredisi kullanabilen meslek grupları arasında avukat, mimar, hakim, pilot, veteriner ve noter gibi meslekler yer alır. Bu mesleklerin belirgin farkı kendilerine ait özel bir meslek odası bulunmasıdır. Bu tip meslek sahipleri mezun olduktan sonra kendi iş yerlerini açmak için ya da sektörel deneyim elde ettikten sonra kendi iş yerlerini açarak mesleklerine devam etmek için mesleki krediler arasından seçim yapabilmektedir.

Bir diğer kredi türü ise bankalar tarafından üniversite mezunlarına işyeri açma kredisi olarak bilinen yeni mezunlara yönelik olarak düzenlenen kredi türleridir. Yeni mezunlara kredi veren bankaların aradıkları tek şart mezun olan kişinin sağlam bir proje ile bankayı kredi başvurusu için ziyaret etmeleridir. Proje ne kadar detaylı ve altı doldurulmuş olarak bankaya teslim edilirse kredi onayı o kadar kolay alınır. Halk Bankası girişimcilik kredisi, Akbank girişimci destek kredisi ve Ziraat Bankası yeni girişimci destek kredisi bu tip kredilere verilebilecek en başarılı örnekleridir.

5 Yorum

 1. mehmet

  Aralık 21, 2015 at 4:27 pm

  yeni bir işyeri açmayı düşünüyorum.
  en uygun faiz oranları hangi bankada ?

 2. hikmet

  Aralık 21, 2015 at 4:29 pm

  işyeri açmak için akbank girişimcilik kredisine başvurdum fakat onaylanmadı. aynı proje dosyamla diğer bankalara başvuruda bulunsam durum sizce ne olur ?

 3. yeliz

  Aralık 21, 2015 at 4:30 pm

  yeni bir ofis açmayı düşünüyorum. en cazip oranlı girişimcilik kredisini hangi bankadan alabilirim.

 4. utku

  Aralık 21, 2015 at 4:31 pm

  yeni bir mimarlık ofisi açacağım.
  en kolay girişimcilik kredisini hangi bankadan temin edebilirim.

 5. yılmaz

  Aralık 21, 2015 at 4:32 pm

  yeni açacağım veteriner için, bankalardan girişimcilik kredisi almak istiyorum. faiz oranları hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim ?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir