İşyeri Açma Kredisi Nedir, Devlet Desteği Nasıl Alınır?


Yeni bir işyerine sahip olmak pek çok kişinin hayallerini süslerken artık kendi işimin patronu olmak istiyorum diyen kişilere hem devlet destekli işyeri kredisi hem de bankalar tarafından kullandırılan işyeri kredileri fırsatları sunulmaktadır. Bu sayede kendi işimi kurmak istiyorum diyen kişilerin bu fikirlerini çok daha kolay bir şekilde hayata geçirmeleri sağlanırken aynı zamanda açılan yeni iş yerleri sayesinde de işsizlik oranlarının düşürülmesi amaçlanmaktadır.

Bankalardan kullanılmak istenen işyeri açma kredisi başvuruları için kişinin öncelikle çok sağlam bir proje hazırlaması gerekir. Aslında ihtiyaç kredileri ile işyeri açma kredileri birbirlerinden çok farklı kredi paketleridir. Çünkü işyeri kredi kampanyaları ile kişilere hem çok daha düşük faiz oranları ile kredi kullanma imkanı sunulmakta hem de daha uzun kredi vade seçenekleri sunulmaktadır.

Hatta işyeri açma kredisi devlet tarafından kullandırılıyor ise bu durumda geri ödemesiz kredi paketleri bile bulunulmaktadır. Hibe kredi olarak bilinen bu krediler sayesinde işyeri açma kredisi hesaplama işlemlerinde bazen 0 faizli kredi kullanımı sağlanırken yine ilk yıl ödemesiz kredi paketleri gibi farklı pek çok seçenek bulunmaktadır. Ancak bu tip geri ödemesiz hibe kredi desteklerinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka İŞKUR tarafından açılan girişimcilik kurslarını bitirerek girişimcilik sertifikası almaları gerekir.

4 Yorum

 1. Tayfun ÜST

  Nisan 24, 2016 at 2:58 pm

  Devlet artık insanlara kolaylık ve yatırımcılara destek olmaya başladıktan sonra yeni yatırımcılar ve yeni ürünlerin fiyatları düşmeye başlaması güzel oldu.

 2. Tolga

  Nisan 24, 2016 at 2:59 pm

  İş yerimi açarken kullandığım kredi sayesinde daha büyük bir projeye girişebildim ve devlettin yardımı ile kendi gelirimi katlamış oldum.

 3. Tugay

  Nisan 24, 2016 at 10:20 pm

  Yeni girişim yapacağımda çok yararı dokunmuştu. Devletin bizlere sağlamış olduğu bu yardımlar sayesinde yeni girişimler ortaya çıkmakta.

 4. Tuana

  Nisan 24, 2016 at 10:21 pm

  Her türlü iş fikrinde destek oluyor olması güzel. Faizlerinin düşük olması ve vadesinin fazla olması dahada güzel aslında.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir