İşsize Kredi Verilir Mi?


ön onaysız kredi veren bankalar


İşsiz olmak ya da işini kaybetmek günümüzde insanlar için en büyük sorunlardan biri. Hem mevcut ekonomik gelirinizi kaybedersiniz hem de pek çok diğer ekonomik sorun sizi bekler. Bu sorunları aşmak için kredi çekmek istediğinizde ise bankalar işsiz birine kredi verir mi sorusu aklınızı kurcalar.

Sitemizde yer alan içeriklerde sürekli üzerinde durduğumuz kredi notu, kredi çekimi için bankaların kontrol ettiği, dikkat gösterdiği tek şey değil. Bankalar ayrıca size verecekleri kredi tutarı ve faizin onlara geri gelip gelemeyeceğini de kontrol ediyor. Bu yüzden kredi notunun yanında gelir belgesine de büyük önem gösteriyorlar. İşsiz birinin de gelir belgesi olmadığı için kredi taleplerinde sorun yaşaması doğal karşılanıyor.

İşsiz birisi kredi almakta zorlanacak olsa da bu hiç alamayacağı anlamına da gelmiyor. Zira sitemizde daha önce ev hanımlarının kredi alabileceğinden bahsetmiştik. İşsiz bireyler de üzerlerine kayıtlı bir taşınmaz bulunuyorsa ya da kendilerine kefil olacak biri varsa; kredi taleplerini onaylayabiliyorlar.

Anlatmak istediğimiz temel nokta gelirinizin belgelenmesi ya da bankanın parasını geri ödeyebilecek başka bir gücünüzün olması. Siz de hak verirsiniz ki hiçbir banka ya da kişi / kurum parasını geri alamayacağı birilerine teslim etmez.

Gelir belgeniz yoksa üzerinize kayıtlı bir taşınmaz ile işsiz olsanız dahi kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi notunuz Türkiye ortalamasının üstünde ise kredi talebiniz çok daha kolay bir biçimde onaylanabilir.

Kredi notu nedir, hangi bankalar en düşük faizle kredi verir gibi pek çok sorunun cevabını bulmak için sitemizi takip edebilir, bankacılık alanında yeni fikirler öğrenebilirsiniz.

1 Yorum

  1. hasan

    Mart 16, 2017 at 6:40 am

    İyigünler pazarlama işi yapıyorum vergim kardeşimin üzerine kendim ek beş sigortası ödüyorum gelirtesti nasıl olur ev kiredisi almak istiyorum alabilirmitim

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir