İŞKUR Ev Hanımlarına İş İmkanı 2016


Evde iş yapmak istiyorum diyen ev hanımları için pek çok iş imkanı sunulmakta olup ne yazık İŞKUR bu konuda meslek edindirme kursları ile ev hanımlarına destek olmaktadır. Pek çok meslek edindirme kursu açan İŞKUR bu sayede hem ev hanımlarının sosyalleşmesini desteklemekte hem de açılan kurslar üzerinden onların meslek edinerek ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarını amaçlamaktadır.

Özellikle de el işi kursları yapılan kurs merkezlerinde düzenlenen sergilerde satış yapılarak para kazanılması mümkün kılınırken yine kadınların meslek sahibi olmaları sağlanarak ta kendi paralarını kazanmalarına olanak sağlanmaktadır. İŞKUR meslek sertifikası edinen kadınlar aynı zamanda Avrupa Birliği hibe kredileri ve ev hanımı kredisi olarak ta bilinen devlet destekli hibe kredi paketlerinden yararlanma imkanı yakalamaktadır. Ancak bunlar içerisinde kesinlikle en avantajlı olanlar İŞKUR meslek edindirme kurslarıdır.

Pastacılık kursu gibi kurslarda kadınlar hem evde pasta yaparak para kazanmak için kendilerini geliştirmekte hem de kurs arkadaşları ile en azından evlerinin dışına çıkarak özgür bir nefes alma fırsatı yakalamaktadır. Evden para kazanmak istiyorum diyen kişiler için çok sayıda fırsat sunulan İŞKUR kursları ev hanımlarının yanı sıra ek gelir kazanmak istiyorum diyen kişilere de ikinci mesleklerini edinme fırsatı sunmaktadır.

8 Yorum

 1. mevlude ayan

  Kasım 7, 2016 at 3:02 pm

  ev hanımıyım meslek edindirme kurslarından yararlanmak istiyorum

 2. Melis

  Kasım 21, 2016 at 9:18 pm

  Lise mezunuyum.23 yaşındayım. Pastacılık kursundan yararlanmak istiyorum. Adana/Yüreğir

 3. tugba

  Kasım 30, 2016 at 9:46 pm

  benim evde çok acil çalışmaya ihtiyacım var

 4. Asude

  Aralık 5, 2016 at 1:43 am

  Evde is yapmk istiorum yardmci olurmusnz cok ihtiyacm var 2cocugmu birakip cikamiorum

 5. Sertap

  Aralık 23, 2016 at 1:01 pm

  Evde ise ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

 6. Gulsum

  Ocak 3, 2017 at 10:44 pm

  Evde yapabilecegim islere ihtiyacim var diyarbakir surda oturuyorum lutfen yardimci olun

 7. Yasemin ALTINBAS

  Ocak 18, 2017 at 11:51 pm

  Evde sabun paketleme işi yapmak istiyorum lütfen yardmci olun

 8. Büşra

  Mart 1, 2017 at 10:57 pm

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum 5 aylık bebeğim olduğu için dışarda çalışamıyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim Ankara Keçiören oturuyorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir