Hızlı Kredi Notu Yükseltme Taktikleri


Kredi notunu hızlı yükseltme


Kredi notunuz düşük mü? Kredi başvurunuz ret mi edildi? Kredi kartı alamıyor musunuz? Son aylarda kredi notu grafiğiniz düşüş gösteriyorsa, kredi notunuzu yükseltmek için harekete geçmenin zamanı geldi demektir. Peki, yakın zamanda kredi ihtiyacınız olacaksa ve kredi notunuzu yükseltmek için uzun bir süre beklemek istemiyorsanız, vereceğimiz öneriler ile “kredi notu nasıl hızlı yükseltilir?” sorunuza cevap alabilirsiniz. Yeni bir iş başvurusu ya da ev kiralamak istediğinizde bile karşınıza çıkan kredi notunuz riskli grupta ya da Türkiye ortalamasının altındaysa, kredi notunu yükseltmenin zor olduğunu düşünmeyin. Kredi notunu yükseltmek sandığınız kadar zor değil. Gerçek ve etkili yöntemler ile 2-3 ay içinde kredi notu grafiğinizin yukarı doğru dikey bir şekilde hareket ettiğini göreceksiniz. Peki, kredi notu hızlı bir şekilde nasıl yükseltilir?

VAR OLAN BORÇLAR

Aynı anda kredi ödüyor ve birkaç kredi kartı kullanıyorsanız ve tüm bu ürünlerin toplam borcu gelirinize oranla risk teşkil ediyorsa, bu durum kredi notunuzu da olumsuz etkilemektedir. Bankalara borcunuz varsa, kredi notunuzu kısa sürede yükseltecek bir adım atmak istiyorsanız, mümkünse tüm borçlarınızı kapatın. Bankalara olan borçlarınızın yanı sıra, biriken elektrik, doğal gaz, su ya da faturalı hat borçlarınız varsa mutlaka onları da kapatmalısınız. Hiç bir faturanızı bir dönem geriden takip etmeyin, son ödeme tarihini geciktirmeyin. Bu konuda dikkatli olursanız, bu durum kısa süre içinde kredi notu grafiğinize olumlu yansıyacaktır. Var olan borçlarınızı kapatmanız, kredi notunuzu kısa sürede yükseltecek.

ÖDEMELERİ ZAMANINDA YAPIN

Bankalardan kredi kullandınız ya da kredi kartınız varsa, bu ürünlerin ödeme tarihleri konusunda dikkatli olun. Mümkünse borçlarınızı hesap kesim tarihinden hemen sonra, son ödeme tarihi gelmeden ödeyin. Son ödeme tarihini sakın geçirmeyin. Ayrıca kredi kartı dönem borcunuzun tamamını ödeyin. Asgari tutarı ödemeyi alışkanlık haline getirmeniz, kredi notunuzun düşmesine neden olur.

Kredi notunuzu hızlıca yükseltmek istiyorsanız, borçlarınızı hesap kesim tarihinden hemen sonra, borcun tamamını ödemelisiniz. İstikrar, kredi notu konusunda çok önemlidir. İstikrarlı bir banka müşterisi, aynı zamanda güvenilir bir banka müşterisidir. Dolayısıyla müşterisi olduğunuz bankada kayıtlı olan cep telefonu ya da adres bilgilerinizi sık sık değiştirmeyin. Bu durum, bankalara bir risk olarak döner ve kredi notunuzu yükseltmenizi engeller.

ÖDEMELERİ BANKANIZDAN YAPIN

Herkesin ödemesi gereken bir cep telefonu, elektrik, su ve doğalgaz faturası vardır. Bu ödemeleri fatura ödeme noktaları yerine, kredi kartınızdan, hatta mümkünse otomatik ödeme talimatı vererek yapın. Kredi kartınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatı, sizi daha güvenilir bir banka müşterisi yapar ve kredi notunuzun hızla yükselmesine yardımcı olur.

Kredi Notu Yükseltme

Finansal yapacağınız işlemleri kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükselmesine sebep olacaktır.

SIK BAŞVURU YAPMAYIN

Kredi ya da kredi kartı ihtiyacınız için aynı anda birkaç bankaya birden başvuru yapmayın. Özellikle reddedilen bir kredi kartı ya da kredi başvurunuz varsa, kısa süre içinde farklı bir bankaya yeniden başvurmayı denemek yerine, yeni bir başvuru için bir süre beklemeniz daha doğru bir hareket olacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir