Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? 2017 – 2018


Esnafa 30 bin faizsiz kredi şartları


Bugünkü konumuzda ” Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ” konusunu irdelicez.Bankalar kredi kullanmak istiyorum diyen müşterilerinden ilk olarak kimlik, adres ve gelir belgesi talebinde bulunmaktadır. Ancak son yıllarda bankaların ortak girişimleri ile kurulan kredi notu sistemi sayesinde sadece kimlik bilgileri üzerinden pek çok kişisel bilgiye erişim sağlanması nedeni ile gelir belgesiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2017 yılında sayı olarak artmakla beraber artık bankalar işi bir adım daha ileriye taşıyarak hazır kredi limitleri tanımlayarak internet şubesi kullanıcıları tarafından şubesiz kredi kullanımına da izin vermektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu gelir belgesiz kredi verilmesinde kullanılan terimin gelir belgesi olmadan kredi kullanımı anlamanı gelmediğidir. Burada bahsedilen gelir belgesinin getirilmesine gerek olmamasıdır.

Yani banka aylık belgelenebilir düzenli bir gelire sahip olunmasını talep ederken sadece sizden bunun belgesini fiziki olarak teslim etmenizi istememektedir. Bunun nedeni de bankaların zaten bu belgeye elektronik olarak kendi sistemleri üzerinden ulaşabilmeleridir. Yani çalışmayana kredi verilmesi söz konusu olmamakla beraber ancak kira geliri gibi farklı gelirleri olan kişilerin kredi kullanımına izin verilebilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? 2017 - 2018

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? 2017 – 2018

Günümüzde pek çok banka düşük faiz ile kredi vermektedir, fakat 2017 yılında gelir belgesiz kredi veren bankaların listesi aşağıdaki gibidir ;

 • Akbank
 • Yapıkredi
 • Garanti Bankası
 • Aktifbank
 • Finansbank
 • Vakıfbank

Sizlerde yukarda saymış olduğumuz bankalarda düşük faiz oranları gelir belgesiz kredi kullanma imkanında yararlanabilirsiniz.

4 Yorum

 1. Bülent

  Nisan 24, 2016 at 12:06 pm

  Bazı bankalar bu konuda gayet güzel çalışmalar yapmakta.

 2. samet

  Nisan 24, 2016 at 12:07 pm

  Kbb puanına göre bazı bankalar gelir belgesiz vermeye başlaması güzel ve yararlı bir uygulama.

 3. Aleyna

  Nisan 24, 2016 at 12:08 pm

  Gelir belgesi olmayan insanlarada bazı bankalar güvenerek kredi vermekte.

 4. ali

  Nisan 24, 2016 at 12:08 pm

  Gelir belgesiz kredi kullandım ve bankaya herhangi bir sorun yaşamadan çalışmaktayım.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir