Garanti Bankası SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri bankalar arasında yer alan Garanti Bankası düzenlediği dönemsel kampanyalar ile müşterilerine çok daha avantajlı koşullarda kredi kullanma imkanı sağlıyor. Üstelik sadece cep telefonunuzdan bir kısa mesaj göndererek Garanti Bankası kredi başvurusu işlemini gerçekleştirebilir, kredinizi kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası SMS kredi kampanyası koşullarından yararlanmak isteyen kişilerin 3390 numarasına kısa mesaj göndermeleri yeterli olacaktır. Garanti SMS kredi başvurusu için ilk önce 11 haneden oluşan kimlik numarası, kullanmak istediğiniz kredi tutarı, kredi geri ödeme vadesini ve aylık belgeleyebileceğiniz net gelirinizi yazarak oluşturduğunuz kısa mesajınızı 3390 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır. Yani 36 ay vadeli 5000 lira kredi kullanmak istiyorsanız oluşturacağınız kısa mesaj metni şu şekilde olacaktır “11111111111 5000 36 2500”

Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta kredi kullanmak isteyen kişinin beyan edeceği aylık net geliridir. Bu gelirin mutlaka belgelenebilir olması gerekir. Yani maaşınız maaş bordrosunda görünen tutar ile aynı olmalı ya da kira geliriniz bulunuyorsa kira sözleşmesi gibi bu geliri belgeleyen bir evrak sunmanız istenir. Bu nedenle kredi başvuru formu doldurulurken asla belgeleyemeyeceğiniz bir gelir tutarı yazmamanız gerekir. Aksi halde kredi ön onayı alsanız dahi bankaya kredi başvuru evrakları sunmanız istendiğinde belgelenebilir gelir tutarı tutmayacağı için banka kredi ön onayını iptal eder ve kredi kullanmanıza izin vermez. Kredi ön onayı alınması durumunda bankaya kredi başvuru evrakları ile başvuruda bulunmanız halinde kredinizi kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir