Findeks Ticari Kredi Notu


Bireysel kişiler kadar ticari işletmeler için de kredi notu uygulaması bulunmaktadır. Üstelik ticari kredi notu işletmelerin aynı zamanda ticari prestijlerini göstermesi açısından çok daha büyük bir öneme sahiptir.

Günümüzde artık kendi aralarında vadeli satış yapan işletmelerin büyük bir bölümü öncelikle ticari kredi notu sorgulaması yapmakta ve bunun ardından vadeli işlemlere onay vermektedir.

Ticari Kredi Notu Sorgulama 

Ticari kredi notunuzu öğrenmek için Findeks internet sitesi üzerinden gerekli işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Bunun için Findeks internet sitesi üzerinden Findeks üyeliği için bireysel yerine ticari üyelik bölümünü tıklamanız gerekir.

Ardından açılan pencerede Findeks üyelik formu bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurulur ve onaylanan sözleşmenin ardından çıktı alınarak bu çıktı ile hesabınızın olduğu bir bankayı ya da ticaret odasını ziyaret ederek başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Ekranda da üyeliğiniz tamamlandıktan sonra Findeks şifresi ve üyelik giriş resmi ile sisteme giriş yapmanız sağlanır.

Ticari Kredi Notu Düşük Olursa Ne Olur?

Maalesef böyle bir durumla karşı karşıya kalınması halinde ticari faaliyetlerinizi borçlanarak yapmanız konusunda çok büyük sıkıntılar yaşarsınız. Özellikle de ticari krediler için yapmış olduğunuz başvurular bankalar tarafından kabul edilmez. Bunun nedeni düşük kredi notu ortalamasının çoğu banka ve şirket için sizin borç ödeme konusunda sıkıntı yaşadığınızı göstermesidir.

4 Yorum

 1. Naciye

  Ağustos 12, 2016 at 10:03 pm

  Ticari kredi notu en kısa tanımı bana göre bankaların firmanıza güvenidir.

 2. Nadide

  Ağustos 12, 2016 at 10:03 pm

  Ticari kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizi ortaya koymaktadır.

 3. Nadire

  Ağustos 12, 2016 at 10:03 pm

  Ticari notunuz eğer düşükse bankalardan kredi almanız zorlaşacaktır.

 4. Nahide

  Ağustos 12, 2016 at 10:04 pm

  Ticari kredi notunuz eğer düşükse findeks uzmanlarından destek alarak yükseltme yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir