Findeks Kredi Notunu Anında Öğren


Günümüzde bankacılık sektörünün yanı sıra farklı pek çok sektörde de yapılan başvuruların değerlendirilmesi amacı ile kullanılan Findeks kredi notu en basit tanımlama ile kişinin mali karnesi olarak açıklanmaktadır. Bankalar üzerinden gerçekleştirilen tüm işlemlerin ortalamaları alınarak hesaplanan kredi skoru, kredi puanı ya da bilinen bir diğer ismi ile KKB kredi notu ortalaması önemini her geçen gün arttırmaktadır.

Findeks Kredi Notu Öğrenme 

KKB Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan Findeks kredi notu sistemi bankacılık kanalları üzerinden yapılan tüm işlemleri ve bu işlemlere ait ödeme düzenlerini takip ederek not ortalaması hesaplaması yapılmasına dayanmaktadır. Kredi notu öğrenme hizmeti ise Findeks tarafından farklı pek çok şekilde sunulmaktadır.

Findeks İnternet Şubesi 

Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu hesaplaması yapılması mümkündür. Bunun için Findeks üyelik girişi yapmanız yeterlidir. Henüz Findeks üyeliği için başvuruda bulunmadıysanız ana sayfa üzerinde yer alan üye ol linkini tıklayıp açılan sayfada sizden istenilen bilgileri girmeniz yeterlidir.

Ancak başvuru onayı alabilmek için mutlaka bankaların internet şubesi işlemlerinde kullanmış olduğunuz bir cep telefonu numarasına sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü Findeks internet şubesi girişi içinde tıpkı banka internet şubesi girişlerinde istenilen doğrulama kodu gönderilmektedir.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri yöntemlerden biride SMS ile kredi notu sorgulaması yapmaktır. Findeks SMS sorgulama hizmeti Turkcell ve Vodafone telefon operatörü kullanan kişilere sunulan bir hizmet olup her iki telefon operatörü içinde cep telefonunun kısa mesaj bölümüne kimlik numarası ve doğum yılının yazılıp 1122 numarasına kısa mesaj gönderilmesi yeterli olmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir