Findeks Kredi Notu Öğrenme


Findeks Kredi Notu Nedir?

Bankaların geliştirdikleri özel bir ortalama sistemi olan Findeks kişilerin bankaya olan borçlarını ödeme konusunda teşvik edilmesini sağlamak amacı ile kurulmuştur. Sistem kimlik numarası üzerinden kişinin bankalar üzerinden kullandığı kredili hesap ve ürünler ile bunların ödemelerini takip etmekte, yapılan ödeme düzenleri, aylık gelir tutarı, kredi kullanım yoğunluğu gibi değişkenlere bağlı olarak kredi notu hesaplaması gerçekleştirmektedir.

Findeks Kredi Notu Öğrenme 

Bankalar kredi kullanmak istiyorum diyen müşterilerinin kredi başvurularını değerlendirme sürecinde ilk olarak kredi notu ortalamalarını temel almaktadır. Kredi notu ortalaması düşük olan kişilerin ne yazık ki kredi kullanmaları son derece zordur. Yine düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunmakla beraber ancak bu bankaların uyguladıkları kredi faiz oranları son derece yüksek tutulmakta ve kredi kullanılması için izin verilen kredi tutarı da son derece düşük tutulmaktadır.

TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama 

Findeks internet sitesi üzerinden kimlik numaranız ile kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür. Üstelik ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişiler için de ücretsiz kredi notu öğrenme hizmeti verilmektedir. Bunun için Findeks üyeliği işleminizi ücretsiz olarak tamamlamanız yeterli olacaktır. Daha sonra açılan sayfada kredi notu sorgula butonunu tıklayarak not ortalamanızı öğrenebilirsiniz.

SMS İle Findeks Kredi Notu Öğrenme 

Turkcell ve Avea hat kullanıcıları kısa mesaj ile kredi notu sorgulaması yapabilmektedir. Bunun için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden kimlik numaranızı ve bir boşluk bıraktıktan sonra dört haneli doğum yılınızı yazdıktan sonra oluşturduğunuz bu kısa mesajı 1122 numarasına göndermeleri gereklidir. Ardından kredi notu ortalamanız tarafınıza yine kısa mesaj olarak gönderilecektir.

6 Yorum

 1. Papatya

  Ağustos 12, 2016 at 10:33 pm

  Findeks kredi notunuzu web sitesine kayıt olarak ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

 2. Parla

  Ağustos 12, 2016 at 10:33 pm

  Findeks web sitesine üye olarak ilk seferde ücretsiz olarak daha sonra 5 TL karşılığında öğrenebilirsiniz.

 3. Pelin

  Ağustos 12, 2016 at 10:33 pm

  Banka kredi notunuzu öğrenmek için findeks sms sisteminden kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.

 4. Pelinsu

  Ağustos 12, 2016 at 10:34 pm

  Her hangi bir bankaya giderek kolaylıkla findeks risk puanınızı öğrenebilirsiniz.

 5. Pembe

  Ağustos 12, 2016 at 10:34 pm

  Bankaların genel sistemi olan ve kara listede adınız yok ise kolaylıkla sms ile öğrenebilirsiniz.

 6. Peri

  Ağustos 12, 2016 at 10:35 pm

  Banka puanınızı öğrenmek için findeksse üye olmanız yeterli olacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir