Faizsiz Esnaf Kredisi ve Şartları 2016


En Kolay Hibe Kredi Nasıl Alınır?

30 bin lira faizsiz kredi desteği müjdesi verilmesi ile beraber tüm gözler faizsiz esnaf kredisi paketine çevrilmiş durumda. Peki faizsiz esnaf kredisi nasıl alınır ve faizsiz esnaf kredisi şartları nelerdir? Öncelikle adından da anlaşılacağı üzere kampanya sadece esnaflar için özel olarak hazırlanan bir kredi desteğini içermektedir. Yani Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi üyeliği bulunmayan kişilerin kredi kampanyasından yararlanmaları mümkün değildir.

Yine faizsiz esnaf kredisi şartları 2016 içerisinde en önemlilerinden biri de esnaf kredisi başvurusu için form dolduran kişilerin en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olmaları şartı. Faizsiz esnaf kredisi 2016 paketinde aranılan bir diğer önemli şart kişinin sahip olduğu ustalık belgesi ile alakalı işi en az 1 yıldır yapıyor olması şartıdır. Kredi kullanmak istiyorum diyen esnafın daha önce yararlandığı bir kredi bulunması ve ödemelerinin 2016 yılında da devam ediyor olması da esnafın kredi başvurusunun olumsuz yanıtlanmasına neden olan bir diğer faktördür.

Halkbank faizsiz esnaf kredisi şartları daha hafif olup yine Ziraat bankası esnaf kredisi faizsiz 2016 başvurularında da bu koşullar bir miktar esnetilebilmektedir. Detaylı bilgi almak ve esnaf kredisi başvuru formu doldurmak isteyen kişilerin Halk Bankası şubeleri ya da esnaf kredi kooperatifi üzerinden başvuru işlemlerini tamamlamaları mümkündür.

3 Yorum

 1. Alican

  Nisan 24, 2016 at 12:54 pm

  Esnafa yardımcı olmak için 30Bin TL’ye kadar kredi vermeleri gayet güzel ve insanlara çok yardımcı oluyor.

 2. Huseyin

  Nisan 24, 2016 at 12:54 pm

  Bankalar esnaflara destek çıkarak gelişmelerine gayet büyük bir yardımcı oluyor.

 3. Deniz

  Nisan 24, 2016 at 12:55 pm

  Esnafa yardımcı oluyor ve faizleri düşürülmelidir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir