Düşük Faizli Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2017 – 2018


Evlenmek isteyen ancak düğün masrafları nedeni ile maddi açıdan zorlanan kişilere bankalar uygun kredi faiz oranları ile evlilik kredisi desteği sağlamaktadır. Devlet destekli evlilik kredisi paketlerinin yanı sıra aynı zamanda bankalar tarafından da kullandırılan evlilik kredileri sadece evlenmek üzere olan çiftlerin kullanımı için özel olarak hazırlanan kredi paketleridir.

Düşük Faizli Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Diğer ihtiyaç kredisi paketleri ile kıyaslandığında evlilik kredileri hem daha düşük faiz oranları ile kullandırılmakta hem de daha farklı ödeme seçenekleri ile kullanıma sunulmaktadır. Ancak yine de bir ihtiyaç kredisi paketi olduğu için en uzun vade diğer ihtiyaç kredisi paketlerinde olduğu gibi 36 ay olarak uygulanmaktadır. Yani 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanılamayacağı gibi 48 ay vadeli evlilik kredisi kullanımı da mümkün değildir.

Evlilik kredisi başvurusu öncesi mutlaka çiftlerin çok iyi hesaplama yapmaları gerekir. Burada önemli olan hem düğün masrafları için tam hesaplama yaparak gerekli olan krediyi kullanmak hem de aylık ödeme tutarını iyi hesaplayarak sonrasında geri ödemede sorun yaşamayacak şekilde kredi kullanabilmektir. Aksi durumlarda ne yazık ki evliliğin ilk dönemlerinde maddi sorunlar yaşanacağı için ciddi krizlerin tetiklenmesi de kaçınılmaz olacaktır.

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Bazı bankalar düğün hazırlığı yapan çiftlerin bu krediye başvuru yapmalarına izin verirken bazı bankalarda evlilik kredisi başvurusu için kredi başvuru formu doldurulmasını zorunlu tutmaktadır. Yine evlilik kredisi faiz oranları da bankalar arasında farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle evlilik kredisi kullanmak istiyorum diyen çiftlerin mutlaka kredi karşılaştırma işlemleri yaparak evlilik kredisi karşılaştırma sonuçlarına göre en uygun krediyi veren bankalar arasından seçimde bulunmaları gerekir.

Bu kredi paketlerinde karşılaştırma yaparken evlilik kredisi faiz oranları kadar evlilik kredisi dosya masrafları da hesaplamalara dahil edilmelidir.Evlilik kredisi yapmak için evlilik başvuru formunuz ve nüfüs cüzdanlarınız ile size en yakın banka şubesinden başvuru yapabilirsiniz

3 Yorum

 1. yakup

  Nisan 24, 2016 at 12:09 pm

  Evlenme aşamasında olan insanlara güzel destek çıkan bankalar artık daha çok insanların ilgisini çekmete.

 2. Sinem

  Nisan 24, 2016 at 12:10 pm

  Evlilik öncesi masraflar için bankaların destegi insanları mutlu etmekte.

 3. Cenk

  Nisan 24, 2016 at 12:11 pm

  Evlenmeden önce kredi kullanarak düğün ve ev eşyaları için bizlere destek veren bankalara teşekkürler.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir