Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2016


ev hanımlarına kredi

Bankaların ihtiyaç kredisi başta olmak üzere tüm kredi kullanmak istiyorum diyen müşterilerinde aradıkları ortak özellik kişinin aylık düzenli bir gelire sahip olmasıdır. Yine bu gelir mutlaka belgelenebilir bir gelir olmalıdır. Bu nedenle ne yazık ki ev hanımlarının kredi kullanmaları bazı özel şartları taşımıyorlarsa mümkün değildir.

Ev hanımının kredi kullanabilmesi için sahip olması gereken tek şart aylık belgelenebilir bir gelire sahip olmasıdır. Yani ev hanımı faiz geliri ya da kira geliri gibi bir gelire sahip ise ancak bu durumda kredi kullanabilir. Burada kullanabileceği kredi tutarı da yine bu aylık gelir miktarına bağlıdır. Ancak ev hanımının düzenli bir geliri yok ise ne yazık ki bu durumda kesinlikle kredi kullanması mümkün değildir.

Yine ev hanımının kredi notu ortalaması da burada önemli bir etkendir. Ev hanımı daha önceden bir kredi ya da kredi kartı kullandıysa ve bunların ödemelerini düzenli olarak yaptıysa bu durumda belirli bir kredi notu ortalaması elde etmiş olur. Ev hanımının bankada hesabı bulunuyor ise ve bu hesaptan otomatik ödeme talimatı verdiyse bu da kredi notu ortalamasının yükselmesini sağlayacaktır. Kredi notu yüksek olan ve aylık gelir belgesinin bulunması durumunda ev hanımları da kredi kullanabilmektedir.

3 Yorum

 1. Aslı

  Nisan 26, 2016 at 10:23 am

  Ev hanımları bazı bankalardan kredi kullanabiliyorlar fakat kbb puanıda çok önemlidir.

 2. TolgaHan

  Nisan 26, 2016 at 10:24 am

  Ev hanımlarınında gelir belgelemelerini isteyen bazı bankalar mevcut. Bu bankalar sayesinde kolaylıkla kredi çekebilirsiniz.

 3. Güler

  Nisan 26, 2016 at 10:25 am

  Bankadan kredi çekecektim fakat gelirim olmadığı için kredi kullanamadım. Kbb puanımın yüksek olmamasına ragmen kredi kullanamamıştım.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir