Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?


Bankaların ev hanımlarına olan yaklaşımları kredi kullandırımı konusunda ne yazık ki çok serttir. Bankada parası olmayan ya da aylık düzenli gelir gösteremeyen ev hanımlarına kredi onayı verilmesi konusunda bankaların pek çoğu isteksiz davranır. Bunun nedeni ödemede bir süre sonra zorluğa düşüleceğine olan inançtır. Peki, ev hanımları nasıl kredi alabilir?

Öncelikle ev hanımı iseniz ve kredi kullanmak istiyorsanız mutlaka bankaya bir gelir beyan etmeniz gerekir. Bu gelir kira kontratı ile kanıtlayabileceğiniz kira geliri olabileceği gibi aynı zamanda bankada bulunan paranızın faiz geliri de olabilir. Burada önemli olan bankaya mutlaka düzenli bir geliriniz olduğunu gösterebilmektir. Bu tip bir gelir beyanında bulunamıyorsanız ne yazık ki kredi onayı almanız mümkün değildir.

Zaten ev hanımlarına kredi veren bankalar 2016 yılında sadece bu kriterlere uyan ev hanımlarına kredi kullandırma politikasını benimserken buna ek olarak Avrupa Birliği kredileri olarak ta bilinen hibe kredilerde de onay süreci için farklı pek çok kriterin taşınılması gerekir ki bu da zorlu bir sürece ifade eder. Ancak bunun dışında kredi onayı alınması zorlaşır.

2 Yorum

  1. ecem

    Nisan 24, 2016 at 1:54 pm

    Ev hanımları artık kolaylıkla kredi kullanabilmektedir bu sayede.

  2. Elif

    Nisan 24, 2016 at 1:59 pm

    Ev hanımları artık ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmesi için çok kolaylık sağlamakta.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir