Enpara Ekpara Nedir? Nasıl Kullanılır?Enpara Ekpara vadesiz TL hesabınıza tanımlayabileceğiniz bir kredidir. Tıpkı avans alır gibi Ekpara’yı hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Enpara size zor durumda kaldığınızda kullanmanız için Ekpara sunuyor. Ekpara’yı nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.

Enpara bildiğiniz gibi şubesiz bankacılık sistemidir. enpara.com internet şubesi ve Enpara uygulamasıyla hizmet veren bu bankacılık sisteminin bir şubesi bulunmamaktadır. Ancak ATM işlemleri Finansbank üzerinden gerçekleştirilmektedir. Zira Enpara QNB Finansbank’ın bir ürünüdür.

Bankalar, şube açma ve personel alma masrafları olmayan bir bankacılık sistemine yani şubesiz bankacılık sistemine oldukça alışmış ve bu sistemi oldukça benimsemiş durumdalar. Bu sistem ayrıca müşterilerin işine de yaramaktadır. Öyle ki, şubeye gitme zahmeti olmadan bütün işlemlerinizi akıllı telefonunuza indirdiğiniz Enpara uygulamasından ya da enpara.com internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara Ekpara Nasıl Kullanılır?

Enpara ile Vadesiz TL hesabınıza oturduğunuz yerden Ekpara tanımlamanız da mümkündür. Ekpara, Enpara tarafından sunulan bir avans ya da kredi türüdür. Bunu avans hesap gibi düşünebilirsiniz. Ancak Enpara’daki kullanım daha kolaydır. Ekpara’yı nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.

Enpara Ekpara kullanımı oldukça kolay olan bir kredi türüdür. Bu kredi türü vadesiz TL hesabınızda paranız olmasa da gerçekleştirmek zorunda olduğunuz ödemeleri yapmanızı ve ATM’den para çekebilmenizi sağlar. Yani aslında bankadan kısa vadeli kredi çekersiniz. Ekpara güncel aylık faiz oranı yüzde 2,02 olarak belirlenmiştir.

Ekpara Limiti Nedir?

Ekpara limitiniz 750 TL olarak belirlenmiştir. Ancak isterseniz bu Ekpara’nın miktarını düşürebilirsiniz. Bunu yapabilmek için öncelikle Enpara Vadesiz TL hesabınıza Ekpara tanımlamanız gerekir. Bunu yapmak çok kolaydır. Enpara uygulamanıza girdiğiniz zaman karşınıza “750 TL’lik Ekpara limitiniz hazır!” şeklinde bir bildirim gelir.

Buna tıkladığınız zaman karşınıza bilgilendirme ekranı çıkar. Bilgilendirme ekranında ayrıntıları isterseniz videodan izleyerek isterseniz okuyarak onaylayabilirsiniz. Bu onayı verdikten sonra enpara.com internet sitesine girerek ekranın alt kısmındaki Ayarlar > Bilgilendirme > Güvenlik ve Limit kısmından Enpara Ekpara limitinizi düşürebilirsiniz.

Limiti istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ekpara hesabınızın toplam tutarında değil yanında ayrı bir şekilde görünür. Hesap bakiyeniz yetersiz olduğunda otomatik olarak kullanılır. Sadece ATM’den para çekeceğiniz zaman Ekpara limitinizden kullanılacağına dair bildirim görünür ve buna onay vermeniz istenir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir