En Uygun Hangi Factoring Kredi Veriyor?


Bankaların dışında kredi kullandırma hakkına yasal olarak sahip olan diğer kurumlar Factoring kuruluşlarıdır. Bankalardan farklı olarak factoring şirketleri mal ve hizmet satışlarından doğan alacakları teminat olarak kabul ederek bu teminat karşılığında kredi kullandırmasıdır. Peki en uygun hangi factoring kredi veriyor?

Ülkemizde factoring hizmeti sunan pek çok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bunlardan çoğu bankaların kurmuş olduğu şirketler olurken yine özel girişimler tarafından kurulan factoring şirketleri de bulunmaktadır. Bu şirketler alacak hakkını belirli bir komisyon karşılığında satın alır ve alacak hakkını devreden kişinin vadeyi beklemeden nakit paraya kavuşmasını sağlar. En uygun factoring hizmetini veren şirket işte bu devralma işleminde en düşük komisyonu talep eden firmadır.

Burada en uygun olanı belirleme konusunda hem uygulanan komisyon hem de hizmet karşılığında talep edilen masraflarda göz önüne alınmalıdır. Bu oranlar ve komisyon tutarları sürekli olarak değişiklikler gösterdiği için bu hizmet kullanılmak istendiği anda güncel oranlar arasında karşılaştırmalarda bulunulmalı ve bu sayede en uygun factoring kuruluşu belirlenmelidir.

4 Yorum

 1. Ozan

  Nisan 26, 2016 at 3:19 pm

  Bankaları iyi araştırma yaparak kredimizi ona göre başvuru yapmak en iyisi. Yapacağımız başvuruda kredi desteginde vade ve faiz oranları çok önemlidir.

 2. Serhat

  Nisan 26, 2016 at 3:20 pm

  Bankalar arasında araştırmayı çok iyi yaparak seçmemiz gerekiyor. Bankaların faizleri zaman zaman değişmekte çekeceğiniz miktara göre en iyi bankayı bulmak gerekiyor.

 3. Aydın

  Ekim 3, 2016 at 2:23 pm

  Acil 55000 tl ye ihtiyacım var. Bana mail yoluyla ulaşırsanız sevinirim.

 4. temel

  Kasım 15, 2016 at 5:12 am

  30000tl ihtiyacım var nasıl kullanabilirim dönüş yaparmısınız acaba

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir