En Kolay Kredi Veren Bankalar 2016


Esnafa 30 bin faizsiz kredi şartları

Bankalardan bazıları kredi onayı verilmesi için müşterilerine oldukça ağır koşullar öne sürerken bazı bankalar ise bunun tam tersine oldukça kolay kredi verilebilmektedir. Bunun nedeni tamamen bankaların yürüttükleri kendi politikalara bağlıdır.

Bilindiği üzere bankaların en büyük gelir kaynakları kullandırdıkları kredilerden elde ettikleri faiz gelirleridir. Bu nedenle daha fazla para kazanmak isteyen bankaların daha fazla kredi kullandırmaları gerekir. Akbank, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası gibi bankalar zaten oldukça yoğun şekilde kredi kullandırımında bulundukları için ekstra artı girişimlerde bulunmaları gerekmez.

Ancak Odeabank, Finansbank ve ING Bank gibi hem kredi kullandırım oranları diğer bankalara göre daha düşük olan hem de daha fazla kar elde edebilmek adına risk üstlenmeyi göz önüne alan bankalarda kredi onayı çok daha kolay bir şekilde verilebilmektedir. Yine aynı bankanın A şubesinde kredi red kararı verilirken daha az müşteriye sahip olan ve daha az kredi kullandıran B şubesi ise çok daha kolay bir şekilde kredi onayı verebilmektedir. Bu nedenle kredi notu düşük olan kişilerin en kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmaları onay alabilmeleri adına çok önemlidir.

4 Yorum

 1. ekrem yıldırım

  Mart 25, 2016 at 1:19 pm

  bize ne kredi karttı nede kredi veren yok suan kırmızı kalem yedik

 2. Erdi

  Nisan 24, 2016 at 2:35 pm

  Finans bank bu konuda gayet güzel kolaylıkla kredi sağlamakta.

 3. Emine

  Nisan 24, 2016 at 2:35 pm

  Vakıfbank genellikle kolay kredi vermektedir.

 4. Esma

  Nisan 24, 2016 at 2:36 pm

  Kredi puanı yüksek olduktan sonra her banka kolaylıkla kredi vermekte.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir