Emekliye Kolay Kredi Veren Bankalar 2016


Emeklilere Faizsiz Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar

Günümüzde artık bankalar emeklilere çok daha iyi koşullarda kredi vermeye devam ederken ihtiyaç kredisi gibi kısa vadeli ve genelde düşük tutarlı olan kredilerin yanı sıra aynı zamanda konut kredisi gibi uzun vadeli krediler de emeklilere kredi verilmesine devam edilmektedir.

Emeklilere konut kredisi veren bankalar için ise önemli olan emeklinin aylık maaş tutarı, kullanmak istediği kredi tutarının aylık ödemesi ve satın alınmak istenen konutun değeri ile bu konut için ne kadarlık bir kredi kullanmak istedikleridir. Yani örnek vermek gerekirse 200 bin liralık bir konut için 100 bin lira konut kredisi kullanılması istenmesi ya da aylık maaşı 2 bin 500 lira olan bir emeklinin aylık ödemesi bin lira olan bir konut kredisi başvurusunda bulunması gibi durumlarda kolay konut kredisi onayı verilmektedir.

Emekliler için ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenleyen bankalarda da yine önemli olan kredi notu ortalaması ve kişinin kullanmak istediği kredi tutarı ile aylık ödeme tutarının ortalamasının dengeli olmasıdır. Yani kişinin aylık ödemesi gereken tutar asla aylık belgelenebilir gelir tutarının yarısını aşmamalıdır. Kişinin aylık gelir bin lira ise en fazla aylık ödemesi 500 liraya kadar olan kredi başvurularında onay alması mümkündür.

3 Yorum

 1. Ünal

  Nisan 24, 2016 at 2:37 pm

  Emekliyim ve 2000 TL gelirim var ortalama olarak 80Bin Tl Kredi çekebildim.

 2. ünsar@gmail.com

  Nisan 24, 2016 at 2:37 pm

  Emeklilere genellikle ipotekli kredi sağlamaktalar.

 3. akif@gmail.com

  Nisan 24, 2016 at 2:38 pm

  Emeklilere yaş ve maaş ortalamasına göre maaş aldığı banka kolaylık sağlıyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir