Emeklilerin Kredi Çekmesi ve Yaş Sınırı Uygulamaları


Emeklilere Faizsiz Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar

En az çalışan kişiler kadar emeklilerin de kredi kullanma hakları bulunmaktadır. Günümüzde bankalar kredi notu ortalamaları yüksek olan emeklilere ihtiyaç kredisi kullandırmanın yanı sıra uzun vadeli konut kredisi ve taşıt kredisi kullandırımına da onay verebilmektedir. Burada önemli olan emekli olan kişinin kredi notu ortalaması ve bankaya ibraz edebileceği aylık gelir tutarının seviyesidir.

Emeklilerin kredi çekmesi için tercih edebilecekleri en mantıklı yöntem maaşlarını tahsil ettikleri banka üzerinden kredi başvuru formu doldurmalarıdır. Bu durumda bankalar daha kolay kredi onayı verebilmekte olup hatta düşük kredi notu ortalamasına sahip olan emeklilerin dahi düşük tutarlı kredi başvurularını olumlu sonuçlandırmaktadır. Ancak burada önemli olan emekli kredisi çekecek olan kişinin kredi notu sorgulaması yaparak not ortalamasını öğrenmesi ve başvurusunu buna göre şekillendirmesidir.

Emekliye faizsiz en kolay kredi veren bankalar sıralamasında ilk sırada hiç şüphesiz Ziraat Bankası yer alırken emekli maaşı yatırılan bankadan yapılan başvurular her zaman için daha garanti başvurular olarak öne çıkmaktadır. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar yanı sıra Denizbank emekli kredisi ve Akbank emekli kredisi kampanyaları ile büyük avantajlar sunulmakta ve kredi kullanımı teşvik edilmektedir. Yaş sınırlaması bankalar arasında değişkenlik göstermekle beraber pek çok bankada emekli yaş sınırı olarak 65 yaş uygulanmaktadır.

5 Yorum

 1. Fadime

  Nisan 24, 2016 at 12:51 pm

  Emekliler artık kredi çekmesini kolaylaştırmak gerektiğini düşünüyorum.

 2. Fatmanur

  Nisan 24, 2016 at 12:52 pm

  Yaş sınırlaması bankaların kendilerini garantiye almak için yaptıkları çalışma.

 3. Zeliş

  Nisan 24, 2016 at 12:53 pm

  Bazı bankalar bu konuda tolerans tanımakta. Ve insanların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 4. Mustafa ünal

  Kasım 29, 2016 at 12:07 am

  Pttbank emekliye kredi cekme yaşı 80 diyor ama malesef muracat ettiğinizde yaşınız 77 olmuş kredi vermiyoruz diyorlar.Maasini pttbanktan alanlara özel hazmetmiş hepsi yalan kimse maaşını ptt Banka aktarmanın dikkat edin

 5. Mustafa ünal

  Kasım 29, 2016 at 12:11 am

  Ptt mektupla tebligat işlerini yürütüyor. Birde pttbank emekli kredisi yürütüyor ama müracaat ederseniz yaşınız 77 olmuş Red geldi cevabını alırsanız hiç şaşmayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir