EFT Ücreti Almayan Bankalar


EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Elektronik Fon Transferi kelimelerinin ilk harflerinin kullanılması sonucu elde edilen bir kısaltma olan EFT bankacılık sektörünün her geçen gün daha da artan bir hızla büyümesi sonucunda kullanım sıklığını arttırmaktadır. Ticari işletmelerin ve ticari faaliyetlerin yanı sıra artık bireysel kullanıcılar da kira ödemesi, özel okul taksiti, online alışveriş gibi pek çok kategoride EFT yapmayı tercih etmektedir.

EFT Nedir?

İki farklı banka üzerinden açılmış hesaplar arasında yapılan her türlü para transferi EFT olarak isimlendirilmektedir. Para transferi gerçekleştirilen iki hesap bulunmakta olup bu hesapların farklı bankalarda olması gerekmektedir. Aynı bankada bulunan hesaplar arasında gerçekleştirilen para transferlerine ise havale ismi verilmektedir.

Ücretsiz EFT Yapan Bankalar 

Düzenli olarak EFT yapan işletmeler ve kişiler için EFT ücreti büyük bir sorun teşkil etmekte olup bu nedenle bu tip kişiler ve işletmeler EFT ücreti almayan bankalar üzerinden işlemlerini gerçekleştirmeyi tercih etmektedir.

Günümüzde bankalar internet üzerinden yapılan işlemlerde müşterilerine çok daha uygun koşullar sunarken yine mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT talimatları için de ücretsiz para transferine izin verilebilmektedir. Ancak çoğu banka internetten EFT yapmak isteyen müşterilerinden düşükte olsa bir para tahsil ederken Finansbank enpara ve TEB Cepte TEB gibi tamamen internet üzerinden hizmet veren banka sistemlerinde ücretsiz EFT yapılmasına izin verilmektedir.

4 Yorum

 1. Hafize

  Ağustos 12, 2016 at 11:31 am

  Eft ücretleri oldukça fazla bu konuda en iyi enpara olduğunu düşünmekteyim.

 2. Halenur

  Ağustos 12, 2016 at 11:32 am

  Günümüzde eft ücretleri çok saçma şekilde artış göstermektedir buna bi kural getirilmelidir.

 3. Handan

  Ağustos 12, 2016 at 11:32 am

  Bankalar arası gönderimlerde 4 tl’den başlamaktadır ve miktara göre artıyor.

 4. Hande

  Ağustos 12, 2016 at 11:33 am

  Banka eft ve havale ücretlerini sabitlenmesi gerekiyor her banka kafasına göre rakam çıkarmakta.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir