Düşük Maaş İle Konut Kredisi Çekilir Mi?Türkiye de yaşayan herkesin belki de en büyük amacı bir ev sahibi olmaktır. Herkes duymuştur çevresinden aybaşı nasıl geldi anlamadık cümlelerini. Ev kiraları da malum herkesçe. Birde insanın kendi evi gibi yoktur. Bunun için herkes bir odada olsa kendi evi olsun ilerde yavaş yavaş öderim borcunu diyerek haylini kurar. Bu doğrultuda eskiden aileler yıllarca para biriktirirken şimdi bankaların çok uygun şartlarda verdiği ev kredileriyle kendi evine sahip oluyorlar. Bu imkanla beraber bir soru daha ortaya çıkıyor Düşük Maaşla Ev kredisi çekilir Mi? Belirli şartlar oluştuğunda herkes ev kredisi kullanabilir.

Ev kredisi kullanmak için yapılması gerekenler:

1.Öncelikler eve giren bütçe doğru hesaplanmalı. Aylık ödeyebileceğimiz kredi tutarı hesaplanmalı.

2.Bütçemize uygun bir ev bulunmalı.

3. Eğer gerekiyorsa eve ekstra giren bir gelir sağlanabilir.

Ev kredisini hangi bankalardan çekebilirim?

Neredeyse Türkiye de ki tüm bankalar ev kredisi vermektedir. Bunların arasından size en iyi imkânları ve faiz oranını veren bankayı iyice araştırıp bulmalısınız.

Ev kredisi için başvuru şartları:

1.Türkiye vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. 65 yaş üzeri kişilerin kullanmasına genelde izin verilmiyor.

2.Gelir belgesi gerekmekte. İşte burada Düşük Maaşla Konut Kredisi Çekilir Mi sorusunun cevabı ortaya çıkıyor. İstediğiniz kredi tutarının aylık ödemeleri sizin aylık net gelirinizin %60’ını geçmemeli. Aldığınız kira ya da belgelenebilir tüm gelirleri buna ekleye bilirsiniz. Fakat belgeleyemiyorsanız bu banka için gelir sayılmıyor.

3.Kredi puanınız yeterli seviyede olmalı.

4.Son olarak bankalar almak istediğiniz evin tüm bedelini karşılamıyor. En azından %20 gibi oranda peşinata sahip olmalısınız.

Bu şartlar gerçekleştiği anda bankalardan ev kredisi kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir