Düşük Kredi Notuna Kredi


Her bankanın uyguladığı kredi onayı prosedürü farklıdır. Kredi notu ortalaması yanı sıra kişinin sigortalı çalışma süresi, belgeleyebildiği aylık gelir ortalaması ve kredi risk raporu gibi farklı kriterler tüm bankaların aradıkları ortak şartlar olup bunların süreleri ve seviyeleri ise değişkenlik gösteren kriterler arasında yer almaktadır.

Örneğin bazı bankalar kredilerde sigortalılık süresi için 4 ay kesintisiz çalışmayı yeterli bulurken bazı bankalar ise bu süreyi 6 ay olarak uygulamaktadır. Bazı bankalar ise yeni işe girene kredi notuna göre kredi onayı verebilmektedir. Zor kredi veren bankalar bulunduğu gibi aynı zamanda kolay kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

Burada önemli olan kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin mutlaka kredi başvuru formu doldurmadan önce kredi notu sorgulaması yapmasıdır. Bu sayede kredi notunu öğrenen kişi bu ortalamaya göre hem kredi limiti belirleyecek hem de uygun bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunduğu için daha kolay kredi onayı alacaktır.

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar olduğu için kişinin not ortalaması düşük ise bu bankalara yönelmesi kredi onayı almasını kolaylaştıracaktır. Ancak bu bankalar diğer bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları ile kıyaslandığında çok daha yüksek kredi faiz oranları uygulamaktadır. Bu nedenle avantajlı kredi kampanyalarından yararlanmak isteyen kişilerin mümkün olduğunca kredi notu ortalamalarını yükseltmeye çalışmaları gerekmektedir.

7 Yorum

 1. Aynur

  Ağustos 11, 2016 at 10:23 pm

  Düşük kredi notu olanlar genellikle kredi çekerken sorun yaşarlar bu yüzden kefil gösterebilirsiniz.

 2. Ayperi

  Ağustos 11, 2016 at 10:23 pm

  Kredi notunuz eğer düşükse bir aracı ile kolaylıkla kredi çekebilirsiniz sonuçta burası Türkiye.

 3. Aysar

  Ağustos 11, 2016 at 10:24 pm

  Eğer kredi notunuz düşükse ilk önce düşüş sebebini araştırın ve bu konuda çalışmalar gerçekleştirin.

 4. Aysel

  Ağustos 11, 2016 at 10:24 pm

  Kredi çekmeden önce kredi notunuzu sorgulayın ve 1000 Altında ise hiç bir bankaya başvurmadan 1100 Yapmak için uğraşın.

  • Hüsamettin

   Ağustos 28, 2016 at 8:04 am

   Kıredi kartımın borçları var 3600 TL kararlar kartımı hepsini kapat makine istiyom

 5. Aysema

  Ağustos 11, 2016 at 10:25 pm

  İlk önce yapmanız gereken son 3 ayı düzenli ödeme sisteminde faturalarını ödemek daha sonra kredi başvurusunda bulunmalısınız.

 6. Hüsamettin

  Ağustos 28, 2016 at 8:04 am

  İhtiyaç

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir