Düşük Faizli Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2016


Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu bankanın kredi için uyguladığı faiz oranı ve talep ettiği dosya masrafı tutarıdır. Bazı bankalar daha düşük faizli krediler kullandırırken bazı bankalar ise dosya masrafsız krediler kullandırmaktadır.

Burada önemli olan kişinin kendi taleplerine en uygun olan kredi paketini belirleyebilmesidir. Çünkü bazı bankalar masrafsız ihtiyaç kredisi kullandırırken yüksek faiz oranları uygulayarak daha fazla bir tutar tahsil ederken faizsiz ihtiyaç kredisi paketlerinde de daha yüksek masraflar tahsil edilmektedir. Yani banka mutlaka farklı isimler altında olsa da yine de aynı tutarı sizden tahsil eder.

Bu nedenle kişi kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi karşılaştırma siteleri aracılığı ile en uygun teklifi sunan bankayı bulmalıdır. Bu sitelerde yapılan karşılaştırma işlemlerinde amaç hangi bankanın gerçekten en iyi teklifi sunduğunu belirleyebilmektir. İhtiyaç kredisi karşılaştırma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli hususta hesaplamaya bankaların tahsil ettiği tüm masrafların da katılmasıdır. Yine kişi çekeceği kredinin tümüne ihtiyaç duyuyor yani masraf kesintisi yapılmasını istemiyorsa mutlaka dosya masrafsız kredi kampanyaları seçeneklerini değerlendirmelidir.

3 Yorum

 1. GÜney

  Nisan 24, 2016 at 11:16 pm

  Bankalar 2016 yılında faizlerinde fazla oynama yapmadı fakat bazı bankalar gerçekten faizleri düşürerek müşteri çekmeyi başarmış durumdalar.

 2. Zeliha

  Nisan 24, 2016 at 11:17 pm

  Bu yılki faiz oranları gayet güzel. Artık ihtiyaç kredileri bile uzun vadeli çekimlerde insanlara faizinin düşük olmasından dolayı tercih etmesini sağlamaktadır.

 3. İbrahim

  Nisan 24, 2016 at 11:18 pm

  Düşük faizli kredi kullanan kişiler dönem dönem bankaların kampanyalarını yakalamaktadır. Bazı dönemlerde ve özel günlerde bankaların en büyük silahı olarak bilinmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir