Devlet Destekli Evlilik KredisiSonunda aradığınız kişiyi buldunuz ve artık evlenmek istiyorsunuz ancak evlenmek için gereken masraflar sizi bir hayli aşıyor. Düğün, ev, balayı, gelinlik-damatlık, dekorasyon, yeni mobilyalar, beyaz eşya derken tüm bu masraflar gözünüzde büyüyor. Her şeyiniz tam olmadan evlenmek de istemiyorsunuz. Peki ne yapacaksınız? Bankaların evlenmek isteyen gençler için yaptığı kredi kampanyalarının yanında, devlet de evlenenlere destek sağlıyor. Devlet destekli evlilik kredisi evlenmek isteyen, 26 yaşına kadar olan gençlere veriliyor.

Ayrıca daha önce devlet yurtlarında kalmış ve yetim kalmış gençlere, evlilik kredisinde devlet 2 yıla kadar borç erteleme imkanı da sunuyor. 10.000 TL teşvik ile verilen devlet destekli evlilik kredisi almak isteyen gençlerin, daha önce ağır suçlardan herhangi birini işlememiş olması gerekiyor. Maddi durumu evlilik masrafını karşılamaya yetmeyen gençlere verilmektedir. 1 yıl geri ödemesiz olarak ve faizsiz olarak verilen bu kredi, devlet tarafından gençleri evlenmeye teşvik ediyor. 10.000 TL evlilik kredisi, 48 ay taksitle geri ödeniyor. Evlendikten sonraki ilk yıl çocuk sahibi olan gençlere 1 yıl daha kredilerini erteleme seçeneği de sunuluyor.

Devlet ayrıca, 27 yaşına kadar olan evlenmek isteyen çiftlere çeyiz yardımı da yapıyor. Bankada çeyiz hesabı açtığınızda devlet bu hesaba 5000 TL destek sağlamaktadır. Bu destek yalnızca ilk kez evlenen çiftlere sağlanmaktadır. Bu açacağınız hesaba düzenli olarak para yatırıyor olmanız ve paranın birikiyor olması da aranan bir diğer şart oluyor. Daha sonra, bu sürenin sonunda evlenmeye karar verdiğinizde devlet destekli evlilik kredisi ile size 50000 TL çeyiz yardımı yapılıyor.

3 Yorum

 1. Bayram

  Haziran 2, 2016 at 10:32 am

  Evlenmek için istiyorum

 2. Isimsiz lütfen

  Temmuz 21, 2016 at 9:56 am

  Mrb biz esimle 2015 evlilik yaptik. Köy yerinde oturuyoruz 30.000 tl’ye ev var tapulu bankalardan hic birinden kredi cekemedik ikimizde yeşil kartliyiz. Ayriyetten 4,5 aylik hamileyim. Bir evimiz olsun istiyoruz bize yardimci olurmusunuz ?

 3. erol

  Ağustos 2, 2016 at 1:49 pm

  Merhaba evlilik kredisi olan 10.000 tl yi nasıl alabiliriz nerelere başvuru yapabiliriz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir