Cebe Havale Nasıl Çekilir?


Bankaların teknolojiyi oldukça etkin biçimde kullanmaları müşterilerinin de işlerinin büyük oranda kolaylaştırılması anlamına gelmektedir. Hayatımızı kolaylaştıran hizmetlerden biride cebe havale hizmetidir. Bu hizmet sayesinde IBAN numarası ya da hesap numarası kullanma zorunluluğu bulunmadan sadece cep telefonu numarası üzerinden para gönderimi sağlanmaktadır.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey bankalarının internet şubesi üzerinden para gönderme yöntemini seçerken “cebe havale” alanını işaretlemektir. Bu işlem aynı zamanda banka ATM’leri ve şubelerden de gerçekleştirilebilmektedir. Açılan pencerede para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarası ve göndereceğiniz tutarı girmeniz durumunda cebe para gönderme işleminiz tamamlanmış olur.

Cebe Havale Para Çekme 

Cep telefonunuza gönderilen parayı çekmek son derece kolaydır. Bunun için ilgili bankanın herhangi bir ATM’sini ziyaret ederek kartsız işlemler menüsünden kimlik numaranızı girdikten sonra cep telefonu numaranızı ve size bankaca gönderilen para alma mesajında yer alan güvenlik kodu ile gönderilen para tutarını girmeniz yeterli olacaktır. Bunun ardından bankamatikten telefon numaranıza gönderilen havale tutarını çekmenize izin verilir ve işleminiz tamamlanmış olur.

4 Yorum

 1. Dolunay

  Ağustos 12, 2016 at 12:17 am

  Yapmış olduğunuz transferi hangi bankaya yaptıysanız atm’sine giderek kolaylıkla çekebilirsiniz.

 2. Dora

  Ağustos 12, 2016 at 12:18 am

  Cebinize havale işlemini yaptıktan sonra her hangi bir o bankanın atmsine giderek çekimi yapabilirsiniz.

 3. Duygu

  Ağustos 12, 2016 at 12:18 am

  Bankalar arasında artık bu işlemin yapılması gerekiyor başka bankadaki hesabınızdan da havale yapılmalı.

 4. Duygun

  Ağustos 12, 2016 at 12:19 am

  Yapmış olduğunuz havale sonucunda ilgili bankanın atmsinden kartsız işlemlerinden çekebilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir