Bütün Borçlarımı Tek Bankada Nasıl Toplarım?


Farklı bankaların kredi kartı ürünlerini kullanan ve yine birden fazla bankadan kredi kullanan kişilerin bir çoğu bir süre sonra hem borçlarını takip etmekte zorlanmakta hem de borçların son ödeme tarihlerinin üst üste gelmesi nedeni ile ödeme zorluğu yaşamaya başlamaktadır. Bu tip sorunların çözümü ise bütün borçları kapatan kredi olarak ta bilinen ve tüm borçları tek bankada toplamaya yarayan kredi başvurusunda bulunmaktır.

Borç transferi kredisi sayesinde tüm borçlar tek bir bankada toplanır ve 36 aya kadar vadelendirilerek daha kolay bir şekilde borcun ödenmesi sağlanır. Bu krediyi diğer ihtiyaç kredisi paketlerinden ayıran en önemli fark bankanın tüketici kredisi başvurusunda bulunan müşterisine değil alacaklı bankalara ödeme yapmasıdır. Yani burada amaç tamamen borcun kapatılmasına yönelik olarak kredi kullanılmasıdır.

Bu nedenle elden ödeme yapılmaz ve direkt olarak kredi borcu ya da kredi kartı borcu tutarları alacaklı bankalara ödenerek bu borçlar kapatılır. Bu sayede tüm borçlar tek bir bankada toplanmakta ve ödemenin kolaylığını sağlamak amacı ile bu borç tutarı 36 aya kadar vadelendirilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu kredinin kullanıldıktan sonra ödeme düzeninin mutlaka aksatılmadan sürdürülmesi ve borç tamamen ödenene kadar harcama düzenine dikkat edilmesidir.

4 Yorum

 1. Alican

  Nisan 25, 2016 at 1:21 pm

  Bütün bankalarımdaki borcumu tek bankaya geçirirken geçireceğim banka ile iletişeme geçtikten sonra tüm anlaşmalar yapılıyor ve bizim elimize para geçmeden direk o bankalar arasında işlemler yapılıyor.

 2. Ada

  Nisan 25, 2016 at 1:22 pm

  Bankalar arası anlaşma sayesinde kolaylıkla tüm borçlarımı tek bankaya topladım ve 36 aya kadar vade yaptırabiliyordum. İşlemler ortalama 1-3 gün içinde halledildi ve toplandı.

  • Nuray

   Kasım 13, 2016 at 12:02 pm

   Bunu hangi bankalar ve şartlar ne olarak yapabiliyor bilgi verebilirmisiniz şimdiden tesekkurler

 3. Eymen

  Nisan 25, 2016 at 1:23 pm

  Bankalar arasında iletişim kuvvetliydi ve sorunsuz bir şekilde bir bankadaki borcumu diğer bankaya geçirerek tüm kredilerimi birleştirerek ödeme yapmaya başladım.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir