Borçlarımı Ödeyemiyorum


Hesapsız yapılan harcamalar ve plansız çekilen krediler bir süre sonra kişinin borçlarını ödeme konusunda sıkıntı yaşamasına neden olur. Önce borçları tam gününde yatıramama sonra da tamamının ödeyememeye başlayan kişiler bir süre sonra  borcun içinden tamamen çıkamaz bir hale gelirler.

Bu nedenle borçların ödenmesi konusunda yaşanan sıkıntıların ilk başında hemen önlem alınması gerekir. Borçlarımı ödeyemiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki borç transferi kredisi kullanmaktır. Bu kredi paketi sayesinde kişinin tüm borçları tek bir bankada toplanır ve 36 ay vadeli kredi kullanılarak taksitlendirilmesi sağlanır.

Yapılan işlem sayesinde kişinin hem borçları tek bir bankada toplanarak takibi kolaylaştırılmış olur hem de vade süresi uzatılarak borcun ödemesi kolaylaştırılır. Bunun sağladığı bir diğer büyük avantaj ise kişinin kredi notu ortalamasının olumsuz etkilenmesinin de önüne geçilmesidir. Kişinin kredi notu düşükse ve kredi onayı alamıyorsa bu durumda başka bir seçenek olarak borcu için kredi kartından taksitli nakit avans kullanmakta tercih edilebilecek bir diğer yöntem olarak kabul edilmektedir.

5 Yorum

 1. Ajlan

  Ağustos 11, 2016 at 9:42 pm

  Borçlarınızı ödeyemiyorsanız eğer bankalar borç kapatma kredisi vermekte araştırabilirsiniz.

 2. Akasya

  Ağustos 11, 2016 at 9:42 pm

  Bankalara borçlarınızı ödüyemiyorsanız eğer kredi puanınız düşecektir ve ilerleyen zamanlardada sıkıntı yaşayacaksınız.

 3. Akel

  Ağustos 11, 2016 at 9:43 pm

  Bankalara eğer borcunuzu ödüyemiyorsanız icra’lık olabilirsiniz bu yüzden ailenizden ve yakınlarınızdan destek alın.

 4. Aksev

  Ağustos 11, 2016 at 9:44 pm

  Borçlarını ödüyemiyenler en son yol olarak tefecileri tercih ederek kendilerini daha büyük bir borca sokuyorlar bu konuda dikkatli olun.

 5. Aksu

  Ağustos 11, 2016 at 9:44 pm

  Bankaların sağlamış olduğu destek kredisinden yararlanarak tüm borçlarınızı tek bir yere toplamanızda fayda vardır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir