Bankasız Kredi Veren Yerler 2016


Bankalar kredi vermiyor diyen kişilerin en son çare olarak görüp arayış içine girdikleri yerler olan bankasız kredi veren yerler genelde ne yazık ki tefeciler olmaktadır. Tefeciden para almak ise sizi kısa süre için rahatlasa da ilerleyen dönemlerde ödeyeceğiniz yüksek faiz nedeni ile ne yazık ki çok daha zor durumlarda kalmanıza neden olabilecek büyük bir hatadır.

Bu nedenle bankasız kredi veren yerler 2016 yılında denetim altında tutulmaya çalışılmakta ancak internet üzerinden verilen “kredinizi biz çekelim siz ödeyin” ya da “borç para verilir” ilanlarının sayılarının gün geçtikçe artması nedeni ile oldukça zorlanılmaktadır. Peki, bankasız kredi veren yerler güvenilir midir? Öncelikle tefecilik yapmak ülkemizde kanunlar ile yasaklanmış bir suçtur. Yani para karşılığı borç para vermek suçtur ve hapis cezası vardır.

Ancak tefeciden para almak suç kapsamına girmez. Suç kapsamına girmemesine rağmen tefecilik yapan kişiler tarafından borcun ödenmesinde yaşanan sorunlarda tehdit edilmek, darp edilmek ve hatta can güvenliğinin tehlikeye girmesi gibi pek çok sorun ile karşı karşıya kalınabilmesi gibi pek çok sorun yaşanabilir. Burada önemli olan kredi kullanan kişinin senet imzaladığı anda yasal bir yükümlülüğü olduğunu bilmesidir. Özellikle de boş sentee imza atmak bütün mal varlığınızı kaybetmenize neden olabilecek son derece büyük bir yanlıştır. Bu nedenle ne olursa olsun mutlaka bankalar üzerinden işlem yapılması çok önemlidir.

1 Yorum

  1. Gurkan gedik

    Ağustos 17, 2016 at 12:16 am

    28000 istediğim meblag

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir