“Bankanız Provizyon Vermedi” Ne Demek?


İnternetten kredi kartı ile alışveriş yapmak isteyen kişilerin sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biride “bankanız provizyon vermedi” hatasıdır. Peki, “bankanız provizyon vermedi” ne demek? Fiziki olarak kredi kartının kullanılmadan yapılan işlemlerde bankalar provizyon alarak işlemleri gerçekleştirir. Bu provizyon esnasında kredi kartına sahip olan banka ile satışı yapan site ya da kurum arasında doğrulama gerçekleşir.

Kredi kartının internetten alışverişe kapalı olması durumunda işlem yapmak isterseniz ekranda provizyon alınamadı ibaresi çıkar. Bu ibarenin çıkması durumunda kredi kartı sahibinin bu tip işlemlere onay vermediği için işlemin yapılmasına kesinlikle izin verilmez. Yine kredi kartı bilgilerinin yanlış girilmesi durumunda da bilgiler doğrulanamadığı için provizyon alınamaz.

Bu nedenle kredi kartınızın internetten alışverişe açık olduğundan eminseniz ve yine de provizyon alamıyorsanız bu durumda girdiğiniz kredi kartı bilgilerini kontrol etmeniz gerekir. Özellikle de kredi kartı son kullanma tarihi ve kredi kartı güvenlik kodu bilgileri genelde hatalı girilen bilgiler olup yine kredi kartı numarası bilginizin de kontrol edilmesi gerekir. Buna ek olarak kredi kartı son kullanma tarihi dolan kredi kartları ile de alışveriş yapılması mümkün değildir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir