Bankalarda Kiralık Kasa


Son dönemde hırsızlık olaylarının çok fazla artması evlerinde değerli ziynet eşyaları, takı yada nakit para bulundurmak isteyen kişilerin bu kararlarını bir kez daha gözden geçirmelerine neden olmaktadır. Artan riski almak istemeyen kişilere yönelik olarak sunulan en etkili çözüm ise bankalarda kiralık kasa tutmaktır.

Kasa Kiralama 

Güvenle saklamak istediğiniz eşyanız, nakit paranız ya da ziynet eşyanız bulunuyorsa bu durumda en güvenilir saklama alanı kesinlikle kiralık kasalardır. Bankadan kasa kiralamak isteyen kişilerin yapmaları gereken tercih ettikleri bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak hangi şubede kiralık kasa hizmetinin bulunduğunu öğrenmektir. Çünkü her şubede kasa kiralama hizmeti sunulmamakta olup her bankanın belirli şubelerinde gerekli donanım yer almaktadır.

Kiralık Kasa Fiyatları 

Bankaların sunduğu her hizmette olduğu gibi kiralık kasa hizmeti de ücretlidir. Kiralık kasa fiyatları 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da hem tercih edilen bankaya hem de tercih edilen kasa boyutuna göre değişkenlik göstermektedir.

Kiralık Kasa Boyutları 

İstisnasız tüm bankaların sunduğu ortak kasa boyutları küçük boy kasa, orta boy kasa ve büyük boy kasa olmak üzere üçe ayrılmaktadır. En ucuz kiralık kasa fiyatları arayan kişiler için en ekonomik çözüm küçük kiralık kasa olarak öne çıkmaktadır. Ancak herkesin bu kasa tipini tercih etmesi ve sınırlı sayıda olması küçük kiralık kasa taleplerinin karşılanmasını zorlaştırmaktadır. Küçük ziynet birikimleri ve nakit para saklama için küçük boy kiralık kasa yeterli olacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir