Bankalar Neden Kredi Vermez?


5 Adımda Kredi Notu Sorgulama

Bankaların kredi kullandırmaları kasalarının dolması konusundaki en büyük kaynaklarıdır. Bu nedenle bankalar daha fazla para kazanmak için daha fazla kredi kullandırmayı amaçlar. Ancak bazı durumlarda banka kredi onayı vermez. Peki, bankalar neden kredi vermez?

Bankanın kredi onayı vermemesinin en önemli nedeni kişinin kredi notu ortalmasının düşük olmasıdır. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi onayı almaları zorlaşırken aynı zamanda kara listede olan kişilerin de kredi onayı almaları mümkün değildir. Ancak kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunulması durumunda kredi notu düşük olanların kredi onayı alma şansı artabilir.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bulunmakla beraber bu bankaların gerek kredi faiz oranlarının daha yüksek olması gerekse de kredi dosya masraflarının daha fahiş olması gibi olumsuzlar bulunur. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka kredi skoru ortalamalarını yüksek tutabilmek adına kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli yapmaya çalışmaları gerekir. Aynı zamanda sigortalı çalışma süresi ve aylık belgelenebilir gelir tutarı da kredi notu ortalaması için önemli olan bilgiler arasında yer almaktadır.

5 Yorum

 1. Haluk

  Aralık 22, 2015 at 10:00 am

  Geçen hafta acil para ihtiyacım için kredi başvurusu yaptım. Neden kredi vermediler bilgi alabilirmiyim?

 2. Ozan

  Aralık 22, 2015 at 10:03 am

  Bankaya yapmış olduğum kredi başvurum onaylanmadı neden kredi vermediler bilgi verebilirmisiniz?

 3. Barış

  Aralık 22, 2015 at 1:25 pm

  Kredi için başvuru yapmış olduğum vakıflar bankası neden kredi vermez. Başvurum hakkında yanlış yaptığım nedir? Bana belirteblirmisiniz?

 4. muteber

  Aralık 22, 2015 at 1:27 pm

  Kredi başvurusu yaptım bir haftadır onay bekliyorum.Bankalar kredi başvurusu neden verme? Bilgi alabilirmiyim.

 5. Kamil

  Aralık 22, 2015 at 1:29 pm

  Kredi notuma göremi bankalar kredi vermiyor. Bankaların neden kredi vermediğini bana açıklayabilirmisiniz?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir