Bankalar Kredi Vermiyor Nasıl Kredi Çekebilirim?


Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi kullanmak için aranılan koşulları taşımaları gerekir. Bu koşulları taşımayan kişilerin doldurmuş oldukları kredi başvuru evrakları bankalar tarafından reddedilmektedir. Alınan her kredi reddi sonucu ne yazık ki kredi notunun bir miktar daha düşmesine neden olduğu için bir sonraki kredi başvurusunda da kredi onayı almaları zorlaşmaktadır.

Kredi Onayı Hangi Bankada Daha Kolay?

Bazı bankalarda kredi onayı daha kolay bir şekilde verilirken bunun en önemli nedeni bu bankaların kredi kullandırım koşullarının farklı olmasıdır. Özellikle de kredi notu seviyesi her bankada farklılıklar göstermektedir. Kolay kredi veren bankalar kredi notu düşüklere kredi onayı verme konusunda daha esnek davranmaktadır. Çok fazla kredi kullandırmayan bankalar kredi kullandırım oranlarını arttırmak için riskli müşterilere de kredi onayı vermeyi tercih edebilir.

Banka Bana Kredi Vermiyor 

Bankanın kredi reddi nedenleri arasında ilk sırayı düşük kredi notu ortalaması alır. Kredi notunun düşük olması ise kredi notu 1300 puan seviyesinin altında olması durumunda söz konusudur. Yüksek riskli kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin kredi onayı almaları çok zordur. Yine kişinin maaşa göre kredi hesaplaması yapması zorunludur. Kredi hesaplaması yapmayan kişilerin yüksek kredi notuna rağmen kredi reddi sonucu ile karşı karşıya kalmaları kaçınılmazdır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir