Bankadan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?


Bankadan kullanabileceğiniz kredi tutarı aylık gelir tutarı ve sahip olduğunuz kredi notu ortalamasına bağlı olarak belirlenir. Bu nedenle bazı kişiler bankadan 50 bin lira ihtiyaç kredisi kullanabilirken bazı kişilere 5 bin lira ihtiyaç kredisi dahi verilmemektedir. Bu nedenle kredi başvuru formu doldurmadan önce bazı önemli noktaları dikkate almanız gerekir.

Bankadan ne kadar kredi çekebilirim sorusunun ilk yanıtı aylık belgelenebilir gelir tutarınız ile yakından ilgilidir. Kişinin kredi notu ne kadar yüksek olursa olsun aylık geliri ile dengeli olmayan bir kredi başvurusundan onay alması mümkün değildir. Kredi başvuru reddi yaşanması kredi notu ortalamasını aşağıya çekeceği için mutlaka bu konuda dikkatli olunmalı ve kredi hesaplama işlemi ile aylık ödenmesi gereken tutarın belirlenmesinin ardından kredi başvuru formu doldurulması gerekir.

Örneğin kişinin aylık geliri 2 bin lira ise bu durumda en fazla aylık ödemesi bin liraya kadar olan bir kredi tutarı için kredi onayı alınması mümkündür. Bunun yanı sıra kişinin kredi notu ortalaması da önemli bir belirleyicidir. Kredi notu düşük olan kişilerin yüksek tutarlı kredi kullanmaları mümkün olmadığı için bu kişilerin kredi başvuru tutarlarını daha düşük tutmaları gerekir.

4 Yorum

 1. Fatma

  Nisan 25, 2016 at 12:14 pm

  Aylık gelirinizle doğru orantılı bir şekilde kredi çekebilirsiniz. KBB puanınız ne kadar yüksek olduğu bir süre sonra önemi kalmıyor

 2. Yusuf

  Nisan 25, 2016 at 12:15 pm

  KBB puanınız yüksek olsa bile gelirinizin miktarı hesaplanarak kredi çekebilirsiniz.

 3. Tuğçe

  Nisan 25, 2016 at 12:16 pm

  Kredi puanım yüksek olmasına nazaran gelirimin yüksek olmamasından dolayı istediğim krediyi malesef çekememiştim. Kbb puanı bir süre sonra maaş getirisine bırakmakta .

 4. Rana

  Ocak 31, 2017 at 8:01 pm

  Ben yeni dükkan açtım ama bankayla hiç isim olmadı bu zamana kadar we benim 15milyara ihtiyacım war krediyi nasıl çekebiliriz bilgi werirmisiniz rica etsem

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir