Bankadan Kırmızı Kalem


Her geçen gün artan kredi kullanım oranları ve bankaların artık çok daha kolay bir şekilde kredili ürünleri kullandırmaya devam etmesi nedeni ile pek çok kişi bir süre sonra ödeme zorluğu yaşamaya başlamaktadır. Özellikle de aylık bütçe yapmadan harcamalara devam eden kişilerde bir süre sonra yeniden açıklar oluşmaya başlar.

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum 

Kullanılan kredinin ardından yaşanan maddi rahatlama ne yazık ki kişilerin yeniden eski harcama alışkanlıklarına dönmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle bir süre sonra yeniden aylık gelir yetersiz kalmaya başlar ve borçları ödeme konusunda sıkıntılar oluşur.

Genelde kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin yaşadıkları en büyük korku kredi borcundan dolayı haciz işlemi ile karşı karşıya kalmak ya da kredi borcu nedeni ile hapse girmek gibi olumsuzluklardır. Bankalar genelde artık maaş hesabına bloke koyarak alacaklarını tahsil etme yoluna gitmeyi tercih etmektedir.

Bankadan Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Silinir?

Kırmızı kalem yemek bankacılık sektöründe çok sık kullanılan bir terim olup kara listeye girenler ne yazık ki aynı zamanda kırmızı kalem yemiş olarak kabul edilirler. Kırmızı kalem yemek bir süre bankalardan kredi kullanamamak adına gelir. Yapılan başvurular ile kırmızı kalem sildirme işlemi için gerekli işlemler yapılsa yani kara listeden çıkmak için dilekçe verilse ve borç kapatılsa dahi 5 yıl boyunca kesinlikle bankalardan kredi kullanmak veya kredi kartı almak kesinlikle mümkün değildir.

5 Yorum

 1. Rosa

  Ağustos 12, 2016 at 10:41 pm

  Bankalardan kırmızı kalem yemek oldukça risklidir bu yüzden dikkatli olun.

 2. Ruhan

  Ağustos 12, 2016 at 10:42 pm

  Bir bankadan geçikmeli olarak ödeme yapmamanız durumda kara listeye adınız alınmaktadır.

 3. Ruhsar

  Ağustos 12, 2016 at 10:42 pm

  3 ay boyunca borcunuzu ödemezseniz eğer kara listeye adınız alınır ve hiç bir bankadan yararlanamazsınız.

 4. Rukiye

  Ağustos 12, 2016 at 10:43 pm

  İsminiz kara listede var ise 5 yıl boyunca bankalardan cezalandırılırsınız.

 5. Saadet

  Ağustos 12, 2016 at 10:43 pm

  Bankalardan kırmızı kalem yemek çok tehlikelidir. Bu yüzden ödemelerinizi aksatmayın.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir