Bankada Altın Hesabı Açmanın Avantajları ve Dezavantajları


2016 yılında altın fiyatları ne olur

Altın fiyatlarının son aylarda rekor seviyelere gelmesi yatırımcıların yine altına yönelmesine neden oldu. Özellikle de küçük yatırımcılar tarafından hala en güvenilir yatırım aracı olarak görülen altına yatırım yapmak hala pek çok kişinin tercihi olurken altının evde saklanması çalınma riskinin her geçen gün artması nedeni ile kesinlikle öneriliyor.

Kiralık Kasa Tutmak 

Altına güvenli yatırım yapmak isteyen kişilerin büyük çoğunluğu bankada kiralık kasa tutmak yöntemini tercih ediyor. Fiziki altınlarını banka kasasında muhafaza eden kişiler hırsızlık olaylarına karşılık altınlarını güvence altına alırken kiralık kasa ücreti ödedikleri için artı maliyetler ile karşılaşıyorlar. Bu nedenle sadece yatırım için altın alan kişilerin artık fiziki altın yerine bankalara yönelmeleri bu tip ek maliyetlere takılmadan yatırım yapmaları adına öneriliyor.

Bankada Altın Hesabı Açtırmak 

Sadece kimlik belgeniz ile en yakın banka şubesini ziyaret ederek altın hesabı açtırabileceğiniz gibi aynı zamanda internet şubesi kullanıyor iseniz kendi hesabınızı da açabiliyorsunuz. Yastık altı altın yatırımı bulunan kişilerin ise bankaların altın günleri tarihlerini takip ederek fiziki altınlarını hesaplarına aktarmalarına olanak sağlanıyor.

Altın Hesabının Avantajları ve Dezavantajları 

Öncelikle altın hesabının hiçbir dezavantajı bulunmadığı bilinmelidir. Aksine çalınma riski olmadan ve ek maliyet külfeti yüklemeden yatırım yapmanın kapılarını açan altın hesabı yatırımcıları eksik gramlı altın, düşük ayarlı altın ya da sahte altın almak gibi pek çok olumsuzluğa karşı korumaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir