Banka Kredi Notu Nasıl Yükselir?


Ücretsiz Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Kredi notunu yükseltmek hem kişinin çok daha kolay bir şekilde kredi almasını sağlamakta hem de istediği kadar kredi kullanma özgürlüğü elde etmesini mümkün kılmaktadır. Bu nedenle kişinin kredi notu ortalamasını mutlaka iyi seviyelerde tutmak için çabalaması gerekir. Peki, kredi notu nasıl yükseltilir?

Kredi Borcu ve Kredi Kartı Borcunuzu Düzenli Ödeyin!

Kredi notunu yükseltmek için dikkat etmeniz gereken ilk şey kesinlikle bankalara olan ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanızdır. Kredi taksitleri her ay mutlaka en geç son ödeme tarihinde yatırılmalı yine kredi kartı borçları içinde aynı tutum izlenmelidir. Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişiler de en azından kredi kartı borcu asgari ödeme tutarı üzerinden ödeme yapılmalıdır. Ancak üst üste kredi kartı borcunun asgari ödeme tutarı yatırılırsa bu durumda yine kredi notu olumsuz etkilenir. Önemli olan borçların tam vaktinde tam olarak yatırabilmektir.

Hesabınızdan Otomatik Ödeme Talimatı Verin 

Bankada vadesiz hesap açtırın ve bu hesap üzerinden düzenli ödeme talimatları verin. Kiranızı ve faturalarınızı bu hesaptan ödeyin. Hesabınıza sık sık para yatırıp çekin. Yani hesaba giriş çıkış miktarını arttırın.

Kredi Kartınızı Kullanın

Kredi kartı limitinizi her ay full kullanın ve borcunuzu yine tam ödeyin. Bu sayede kredi notunuz büyük oranda artacaktır.

3 Yorum

 1. Melih

  Nisan 24, 2016 at 10:58 pm

  Kredi borçlarını düzenli ödemeniz ve kredi kartınızı düzenli ödeyerek bu puanı kolaylıkla yükseltmeniz mümkün.

 2. Mahmut

  Nisan 24, 2016 at 10:59 pm

  Her türlü faturanızı düzenli ödemeniz sonucunda kolaylıla notunuzu yükseltebilir ve düzgün bir şekilde bankaları kullanmayı sağlayabilirsiniz.

 3. Kuzey

  Nisan 24, 2016 at 11:00 pm

  Zamanında kredi puanım çok düşüktü ve düzenli ödemeye yapmaya başladıktan sonra yavaş yavaş artmaya başladı ve artık sorunsuz bir şekilde kredi kullanabiliyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir