Banka Dışında Kredi Veren YerlerNe yazık ki kredi almak isterken her zaman notumuz, gelir durumumuz ya da bankaların kredi verirken aradığı kriterler konusunda uygun bir aday olamıyoruz. Özellikle kredi notu düşük olan kişiler, bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu konusunda sıkıntı yaşayabiliyor. Peki, banka dışında başka bir yerden kredi alabilir miyiz? Yasal yollarla kredi almak istiyorsanız, bankaları tercih etmeniz gerekiyor. Ancak bazı kurum ve kuruluşlar da tüketicilere ihtiyaç kredisi ya da çeşitli kredi seçenekleri sunuyor.

Yasal yollarla bankalardan kredi alamayanlar da kredi ararken banka dışında kredi veren yerlere başvurabiliyor. Siz yine de yasal olanı tercih etmek istiyorsanız; daha uygun faiz oranları ile POLSAN ve OYAK’tan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Onun dışında iş kurmak isteyenlere KOSGEB aracılığı ile hibe kredisi verilmektedir. Bu kredi seçeneği hem yeni bir iş kurmak hem de işini büyütmek isteyenlere, bankalardan daha uygun bir seçenek oluyor.

Bankalar ve yasal olarak kredi alabileceğiniz bu kuruluşlara ek olarak, yasal olmayan yollarla tüketicilere kredi veren bazı yerler de bulunmaktadır. Tefeciler bunların başında gelmektedir. Daha yüksek miktarda bir geri ödeme ile tefecilerden kredi alanların sayısı ne yazık ki hiç de azımsanacak kadar az değil. Kanun dışı olarak kredi veren tefeciler dışında, çeşitli özel şahıs firmaları, bazı kuyumcular da yine banka dışında kredi veren yerler arasında yer almaktadır.

6 Yorum

 1. mehmet akif

  Aralık 15, 2015 at 12:30 am

  siz siz olun banka dışında hiç bir yerden kredi almayın.

 2. emre gür

  Aralık 15, 2015 at 12:32 am

  bende banka dışın kredi alınacak yerleri araştırıyordum.sizin sayenizde inş. bende kredi alabileceğim

 3. ahmet iptek

  Aralık 15, 2015 at 12:35 am

  banka dışında kredi veren yerler çok cazip olmasada mecbur kalındığında alınabilir.

 4. hikmet duru

  Aralık 15, 2015 at 12:37 am

  günümüz koşullarında mecburen bende banka dışında kredi veren yerlerden kredi aldım fakat pişmanım. siz siz olun almayın derim

 5. elif simsek

  Aralık 15, 2015 at 12:43 am

  bende düşünüyordum. elbet banka dışında bir yerdende kredi alınabilir diye. teşekkürler sayenizde öğrendim.

 6. Nurettin

  Eylül 7, 2016 at 12:06 pm

  Cok acil yarin sabah kadat 16000 tl lazim ben cikarim diyorsan ara 05358752880 2000 senin 14000 benim

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir