Banka Dışında Kredi Veren Kurumlar


Düşük kredi notu ortalaması ya da kara liste gibi farklı nedenlerle bankalardan kredi kullanamayan kişilerin bir çoğu banka dışında kredi veren kurumlar üzerinden kredi kullanmak istemektedir. Ancak bu noktada çok dikkatli olunması gerekir. Çünkü son çare olarak tefeciden para almak gibi büyük bir yanlışın içinde düşülmesi çok daha ciddi sorunların yaşanmasına neden olacaktır.

Tefeciden Para 

Para faizi karşılığında borç para veren herkes yasalar karşısında tefeci olarak kabul edilmektedir. Yasal olarak tefecilik yapmak hapis cezası olan bir suçken tefeciden para almak ise suç olarak kabul edilmez. Yani tefeciden para alan kişinin bu nedenle herhangi bir yasal ceza ile karşı karşıya kalması söz konusu değildir.

Senetle Para Ankara

Ankara ve İstanbul başta olmak üzere senetle para verenler konusunda son derece yaygın bir uygulama bulunmaktadır. Senetle para veren kuyumcular bu konuda borç para alabileceğiniz en güvenilir kişiler olarak görülmektedir. Ancak açık senede imza atmak ya da borç tutarı boş bırakılan senetlere asla imza atmamanız gerekir. Aksi durumda sonra üzeri çok daha büyük borç tutarları ile dolu olan senetleri ödemek zorunda kalabilirsiniz.

6 Yorum

 1. Dide

  Ağustos 12, 2016 at 12:09 am

  Tefeci olarak adlandırılan kişiler vardır bu kişiler sizi borç batağına sürükler.

 2. Didem

  Ağustos 12, 2016 at 12:09 am

  Aslında anlık kurtuluş olarak görülen tefeciler elinizi verdiğinizde kolunuzu kaptırmanıza sebep olacaktır.

 3. Dila

  Ağustos 12, 2016 at 12:10 am

  Bankalardan başka bu işi yasal olarak yapan hiç bir kurumsal firma yoktur.

 4. Dilan

  Ağustos 12, 2016 at 12:10 am

  Konut kredisi olarak bu işi yapan bir kaç firma var bu firmaları da iyi araştırmak gerekiyor.

 5. Dilara

  Ağustos 12, 2016 at 12:11 am

  Bankalardan başka kredi konusunda kimseye güvenmenizi tavsiye etmiyorum.

 6. Ibrahim

  Aralık 2, 2016 at 2:17 am

  Merhaba benim acil 10 bin tl ye ihtiyacim var senetle ve ya kredi ile. Hiçbir bankaya borcum yok ama ssk olmadigi için kredi vermiyorlar. Taksitle duzenli bir sekilde komisyon dahil aylik 800 tl odememi yaparim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir