Ara Ödemeli KrediBankaların sunduğu kredi kampanyalarında, farklı ihtiyaçlara özel çeşitli ödeme seçenekleri de bulunuyor. Esnek ödemeli, artan ödemeli, ödeme ertelemeli, balon ödemeli ve ara ödemeli gibi seçenekler sunan kredi ödemelerinde en çok tercih edilen seçenekler arasında balon ödeme ve ara ödemeli kredi kampanyaları yer alıyor. Aylık taksit tutarını düşük tutan ve önceden belirlenen dönemde yapılan toplu ara ödemelerle devam eden bu tip kredi seçeneği, özellikle konut kredisi ve yüksek tutarlı taşıt kredilerinde tercih ediliyor.

Örneğin 120 ay vadeli 500.000 TL tutarında bir konut kredisi almak istiyorsanız, aylık kredi ödemelerinizi bütçenizi sarsmayacak şekilde yapmak için siz de ara ödemeli kredi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Tabi bu seçenek her bankanın her kredi kampanyasında bulunmuyor. Genellikle özel bir kampanya kapsamında tüketicilere sunulan ara ödemeli kredi kampanyaları, 5000,10000 ya da 15000 gibi düşük miktarlar yerine 100.000, 200.000 gibi yüksek tutardaki kredi ödemelerinin aylık taksitlerini daha az tutmak için tercih ediliyor.

Tüketicilerin taşıt kredisi alırken de sıkça yararlandıkları ara ödemeli kredi kampanyaları, yılda 1 kez ya da 6 ayda bir kez yapılan ara ödemeler ve beraberinde her ay yapılan aylık taksitler ile geri ödemenin tamamlanması anlamına geliyor. Ara ödemeli kredi kampanyalarının belki de en önemli avantajı, belirli dönemlerde yapılan toplu ödemelerin dışında, diğer aylarda ödenen taksitlerin, aynı miktarda eşit taksitli kredi alan bir diğer tüketicinin ödediği taksit miktarına oranla daha düşük bir tutarda olmasıdır.

5 Yorum

 1. yilmaz

  Aralık 16, 2015 at 10:43 am

  bende ara ödemeli kredi çekmek istiyorum. Ara ödemeli çekilen, kredilerin faizleri diğerlerinden düşük mü oluyor ?

 2. nurten

  Aralık 16, 2015 at 10:46 am

  merhabalar. ara ödemeli kredi kullanmak istiyorum fakat en düşük faiz oranları hangi bankada ?

 3. ahmet

  Aralık 16, 2015 at 10:53 am

  bende ara ödemeli kredi çektim ve şuan bütün borcumu kapatmak istiyorum.yapmam gereken işlemler nelerdir ?

 4. cenk

  Aralık 16, 2015 at 10:55 am

  akbanktan kullandığım ara ödemeli kredinin 2 taksitini geciktirdim. ara ödemeyi erteleme imkanım varmı ?

 5. cenk

  Aralık 16, 2015 at 11:01 am

  bende ara ödemeli kredi almak istiyorum. en cazip kredi oranları hangi bankada ? bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir