Altın Yatırımında Ne Alınmalı, Püf Noktalar Neler?


2016 yılında altın fiyatları ne olur

Son aylarda rekor fiyatlara yükselen altın fiyatları pek çok kişinin tekrar gündemine altın yatırımını almasını sağladı. Peki altın yatırımında püf noktalar neler ve altın yatırımında ne alınmalı. Öncelikle altına yatırım yapmak isteyen kişilerin bilmeleri gereken en önemli nokta kesinlikle altının uzun vadeli yatırım araçları arasında yer aldığıdır.

Yani kişi kesinlikle altın alacağı zaman bu altını uzun bir süre bozdurmaması gerektiğini bilmelidir. Çünkü altın alım satım arasında fiyat farkı bulunmakta olup altının kısa sürede alınıp bozulması ne yazık ki bu farktan dolayı kişinin zarar etmesine neden olacaktır. Yine altının rekor kırdığı ve fiyatının yükseldiği dönemlerde altın alımı yapılmamalı kar satışlarının ardından fiyatın dip yaptığı zamanlar kollanarak uygun alım dönemleri değerlendirilmelidir.

Altın yatırımı için doğru altın türünü seçmekte çok önemlidir. Bu nedenle işçilik farkı eklenen ziynet altınlar kesinlikle tercih edilmemeli gram altın ya da külçe altın satılmaktadır. Zaten bugün altın yatırımında en iyi banka olarak gösterilen tüm bankaların 24 ayar gram altın üzerinden hizmet verdikleri görülmektedir. Bu sayede altına yatırım yapmak isteyen kişilerin altın yatırım için en yüksek kazancı elde etmelerine olanak sağlanır. Yine altının evde saklanması çalınma riski bulunduğu için önerilmemekte olup bankadan altın almak, bankada altın hesabı açtırmak ya da fiziki altınların bankalardan kasa kiralamak hizmetinden yararlanarak burada saklanması önerilmektedir.

3 Yorum

 1. Banu

  Nisan 24, 2016 at 2:55 pm

  Altın yatırımı artık çoğu insanın ilgisini çekmekte çoğu kişi yastık altında altın biriktirmeye başlad. Altın yatırımlarında insanlar daha çok kar elde etmeye başladılar.

 2. Baki

  Nisan 24, 2016 at 2:56 pm

  Bankalarda artık bu konuda kendilerini öne sürmekteler altın hesabı olayı çıkardılar ve bankalarda altın hesabı yaparak kolaylıkla paranızı katlıyabiliyorsunuz.

 3. Bülent

  Nisan 24, 2016 at 2:57 pm

  Altın yatırımlarını uzmanlara danışıp yapmak mantıklı çünkü çok değişkenlik gösterdiğinde zarar etmenizde mümkün. Fakat çok güzelde kazançta elde edebilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir