60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Veren Bankalar


Yeni bir araba satın almak isteyen kişilere bankalar araç kredisi paketleri ile nakit desteği sağlamaktadır. Bankaların sıfır araç kredisi kampanyaları kadar ikinci el araç kredisi destek paketlerinde de cazip seçenekler sunulmaktadır.

Kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli koşulları taşımaları istenirken günümüzde en fazla 48 ay vadeli taşıt kredisi kullanımına izin verilmektedir. 36 ay ihtiyaç kredisi paketlerinin 48 aya uzatılmasının ardından 48 ay vadeli taşıt kredisi paketlerinin 60 aya uzatılması beklentisi oluşurken henüz 60 ay vadeli taşıt kredisi kullanımı söz konusu değildir. Bu nedenle 60 ay vadeli taşıt kredisi veren bankalar da bulunmamaktadır.

En Uzun Taşıt Kredisi 

En uzun vadeli araç kredisi desteği bankalar tarafından 48 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır. Günümüzde 60 ay vadeli taşıt kredisi veren bankalar bulunmamakla beraber bazı araba galerileri ikinci el taşıt satışlarında kendileri müşterilerine böyle bir seçenek sunabilmektedir. Yani 60 ay vadeli taşıt kredisi sadece bu tip galeriler tarafından sunulmaktadır. Yine bazı dönemsel kampanyalarda araba markaları tarafından kendi finans sistemleri aracılığı ile bu tip krediler kullandırılmaktadır.

Sıfır Araç Kredisi 

Bankaların kullandırmış oldukları kredi paketlerinden biri de sıfır araç kredisi paketleridir. Daha düşük kredi faiz oranları ile kullandırılan bu kredi paketlerinde proforma fatura bedeli üzerinden kredi kullandırılmaktadır. Günümüzde bankalar yüksek kredi notu ortalaması olan müşterilerine çok kolay bir şekilde kefilsiz, rehinsiz araç kredisi desteği sağlamakta, aynı gün kredi onayı verilerek hemen talep edilen aracın satışı tamamlanmaktadır.

İkinci El Taşıt Kredisi

İkinci el araçların satışı için kullandırılan ikinci el araç kredisi, sıfır araçlar ile kıyaslandığında birkaç puan daha yüksek faiz oranlarına sahiptir. Yine bu kredi paketlerinde ikinci el araç kredi yaşı sınırı uygulanmaktadır. 2.el araç kredileri yaş sınırı her banka için farklı uygulanmakta olup genelde bankalar 5 yaşa kadar kredi kullanımına izin verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir