60 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar


Esnafa 30 bin faizsiz kredi şartları

Kredi kullanmak isteyen kişiler için uzun vadeli kredi kullanmak her zaman için daha düşük aylık kredi taksitleri anlamına geldiği için mümkün olan en uzun vadede kredi kullanımı amaçlanmaktadır. Ancak kredi vadesi uzadıkça ödenen faiz yükünün arttığı da unutulmamalıdır. Bu nedenle mümkün olan en kısa vade seçilerek borcun ödenmesi amaçlanmalıdır.

Kredi paketinde kullanabileceğiniz en uzun vade ise kullanmak istediğiniz kredi türüne göre belirlenmektedir. Örneğin ihtiyaç kredisinde en uzun vade 36 ay ile sınırlı olup yasalar ile bu sınır belirlendiği için 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı kesinlikle mümkün değildir. Bu nedenle 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2016 yılında kesinlikle bulunmamaktadır.

60 ay vadeli kredi veren bankalar ise sadece konut kredisi kullanımı için başvuruda bulunan kişilere onay vermektedir. Yani 60 ay vadeli taşıt kredisi kullanımı bile söz konusu olmayıp taşıt kredisinde en uzun vade 48 ay ile sınırlıdır. Konut kredisi kullanmak isteyen kişilere ise en uzun vade olarak 120 ay vadeli kredi kullanma imkanı verilmekte olup bazı bankalarda 20 yıl vadeli konut kredisi kullanımı da mümkün olmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir