2017 Sicil Affıyla Kredi Veren Bankalar


Sicil affıyla kredi kullanma yolu açılan kişiler şimdi büyük bir heyecanla kara liste affı kararının yasalaşmasını bekliyor. Yasanın meclisten geçirilerek kanunlaştırılması durumunda kara listede olduğu için kredi red nedeni 11 sorunu yaşayan kişilerin kredi kullanmalarının önü açılmış olacak.

Kara Listede Olanlara Kredi 

Bilindiği üzere kara listede olana kredi kullandırma konusunda bankalar kesin bir tutum izlemekte ve bu konuda kesinlikle onay vermeme kararını sürdürmektedir. Bunun en önemli nedeni bankaların kredi ödemesini yapmayan müşterilerini cezalandırmak aynı zamanda kredi kullanan kişilerin de ödemelerini yapmazsa başlarına gelecekleri görerek ödemeye teşvik etmektir.

Sicil Affı Çıktı Mı?

Büyük bir ilgi ile beklenen banka sicil affı ile ilgili kesin karar verilmemekle beraber mecliste görüşmesi devam eden torba yasa tasarısı içerisinde yer almaktadır. Bu yasa tasarısının meclisten geçirilmesine kesin gözü ile bakıldığı için kara liste sicil affı kararının da çok yakında çıkması beklenmektedir. Zaten kanun çıkar çıkmaz sitemiz üzerinden gereken bilgilendirmelerde bulunulacaktır. Kredi sicil affı son dakika takibini de sitemizden yapmanız mümkündür.

Sicil Affıyla Kredi Veren Bankalar

Henüz sicil affı çıkarılmadığı için henüz kara listede olanlara kredi veren bankalar bulunmuyor. Ancak kanun çıksa dahi bankaların kendi veri tabanları üzerinden bu listeye ulaşma imkanı bulunduğu için yine de kara liste affı imkanından sağlanarak kara listeden çıkanlara kredi kullandırılıp kullandırılmayacağı kesin değildir. Bu nedenle yasanın çıkarılmasının ardından hangi bankaların kendi veri tabanlarını kullanacağı büyük bir merakla bekleniyor.

1 Yorum

  1. Dursun

    Ocak 26, 2017 at 6:18 pm

    3 yıldır üç bankadan krdi kullandım 5 kredim vardı ve her ay 2500 ile 3000 tl arası kıredi taksiti odedim gecemi gunduzume kattım çalıştım odedim ve birtane dahi gecikme yapmadım taksidin gununden 15 gun önce ödedim kartlar ise aynı şekilde odedım asgari dahi yatırmadım hep limtlerini yatrdım ihtiyaç halinde kullandım skor puanım 1800 iken 15000 bin tl kıediyi alamadım ret nedeni 11 sizce bu adaletmi sizce

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir