Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Kampanyası


Konut kredisi kullanırken yüksek masraf tutarları nedeni ile nakit sıkışıklığı yaşamak istemeyen kişiler için özel olarak geliştirilen komisyonsuz konut kredisi kampanyası Ziraat Bankası şubelerinde sizleri bekliyor. Ziraat Bankası konut kredisi kampanyaları arasında kendisine yer bulan Ziraat Bankası masrafsız konut kredisi kampanyası kapsamında daha yüksek konut kredisi faiz oranları ile kredi kullanan kişilerden banka komisyon tahsil etmiyor.

Aslında masrafı içinde konut kredisi olarak ta isimlendirilen bu kredi kampanyasında kredi kullanan kişiler komisyon ödemedikleri için kullandıkları kredi tutarının tümünü alıyorlar. Bu da yeni ev alırken taşınma masrafları nedeni ile oldukça zor günler geçiren kişilerin ceplerinde daha fazla para kalması anlamına geliyor. Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu için sadece Ziraat Bankası şubeleri yetkilendirilirken satın alınmak istenen tapunun aslının ya da fotokopisinin mutlaka beyan edilmesi gerekiyor.

Banka kredi başvurusu değerlendirme sürecinde ilk olarak görevlendirdiği ekspertiz ile konutun gerçek değerini belirler. Ziraat Bankası konut kredisi eksper raporunun hazırlanmasının ardından banka eksper tarafından belirlenen tutarın yüzde 75 oranında kredi kullanımına izin verir. Yani eksper konutun değerini 100 bin lira olarak belirlerse bankadan kullanabileceğiniz en üst konut kredisi limiti 75 bin lira olur. Kişinin kredi notu ya da aylık geliri ne kadar yüksek olursa olsun kullanabileceği kredi tutarı bu rakam ile sınırlandırılır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir