Zengin Olduğunuzu Gösteren 5 İşaret

Zengin olmak, daha çok kazanmak ve rahat bir yaşam sürmek herkesin hayalidir. Zengin olmanın herkese göre tanımı farklıdır. Kimisi lüks bir yatın sahibi olmak ister, kimisi holding sahibi olmak ister. Lüks içinde yaşamak istediğinizi biliyoruz. Peki, sizin zengin olduğunuzu gösteren işaretler nelerdir? Maddi durumunuz geçinmek için değil de fazlası için uygun mu? Akşam eve geldiğinizde […]


zenginlik-zengin-olmak


Zengin olmak, daha çok kazanmak ve rahat bir yaşam sürmek herkesin hayalidir. Zengin olmanın herkese göre tanımı farklıdır. Kimisi lüks bir yatın sahibi olmak ister, kimisi holding sahibi olmak ister. Lüks içinde yaşamak istediğinizi biliyoruz. Peki, sizin zengin olduğunuzu gösteren işaretler nelerdir? Maddi durumunuz geçinmek için değil de fazlası için uygun mu? Akşam eve geldiğinizde yarını düşünmeye başlıyor musunuz? İşte zengin olduğunuzu gösteren 5 işaret…

Bir mağazaya gittiğinizde, beğendiğiniz bir ayakkabı için ilk yaptığınız hareket ayakkabıyı çevirip tabanına bakmak mı? Yoksa beğendiğiniz ayakkabının numarasını istemek mi? Eğer fiyat araştırması yapmadan alışveriş yapabiliyorsanız, bu sizin maddi durumunuzun iyi olduğuna bir işarettir.

Finansal özgürlüğünüzün olması, maddi durumunuzu daha yukarı taşımak için alternatif yollar bulmanıza yardımcı olur. Eğer yaptığınız işten sağladığınız kazanç, geçiminizin ve harcamalarınızın dışında para biriktirmeye ve hatta yatırım yapmaya yeterli oluyorsa, az ya da çok, zengin olduğunuza işaret eder.

Toplu taşıma araçlarını değil, kendi aracınızı ya da taksileri kullanıyorsanız, zengin olmanız kuvvetle muhtemel. Ancak her gün işe taksiyle gidip gelmenin çok da mantıklı bir davranış olmadığını belirtelim. Eğer 5 kuşak sonrasına yetecek paranız yoksa, har vurup harman savurmak doğru değildir.

Gün içinde borsayı, ekonomi kanallarını ve ekonomi haberlerini takip ediyorsanız, maddi durumunuz Türkiye’de yaşayan büyük bir kesime göre daha yüksek görünüyor. Kısacası; toplu taşıma araçlarının fiyatlarını bilmiyorsanız, mağazada ilk baktığınız şey etiketler değilse ve yatırım yapabiliyorsanız, zenginsiniz demektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir