Yüksek Kredi Notu Ne İşe Yarar?Bugüne kadar hep kredi notu nasıl yükseltilir, kredi notunun düşmemesi için neler yapılmalıdır gibi soruların cevabını arayıp durduk. 2 ayda kredi notunu yükseltmek, 5 adımda yüksek kredi notu gibi makaleleri bolca okuduk. Peki ama neden? Neden sürekli kredi notumuzu yükseltmeye çalışıyoruz? Yüksek kredi notu ne işe yarar? Yüksek bir kredi notu ile yapabilecekleriniz neler? Bu yazımızda bu soruların cevabını bulmaya çalışacağız. Öncelikle diğerlerinden daha yüksek bir kredi notunun sizi bir adım öne çıkaracağını unutmayın. Türk toplumunun kredi notu konusunda gün geçtikçe daha çok bilinçlenmesi ile, artık kredi notunun önemi de daha fazla artıyor. Peki, kredi notu düşük bir tüketiciden ne farkınız var ve yüksek kredi notunuzun size ne gibi bir avantajı var?

Anında İhtiyaç Kredisi

Reklamlarda gördüğünüz “5 dakikada kredi”, “krediniz anında hesabınızda”, “kredinizi hemen alın” gibi sloganlar, kredi notu yüksek tüketicilere avantaj sağlıyor. Eğer kredi notunuz yüksekse, bankaların düzenlediği hızlı kredi kampanyalarından kolayca yararlanabilirsiniz.

Düşük Kredi Faizi

Artık birçok banka, düşük ve yüksek kredi notuna sahip müşterileri ayırma yoluna gidiyor. Kredi notu 1700( bazı bankalarda 1600) ve üzeri olan müşterilere, diğer müşterilere oranla daha düşük aylık kredi faizi ile kredi veriyor.

Ev Kiralama

Kredi notunuz artık yalnızca kredi kartı ya da kredi alırken, yani yalnızca banka şubelerinde değil, ev kiralamaya kadar birçok farklı alanda da karşınıza çıkacak. Yeni bir ev kiralarken, eğer kredi notunuz yüksekse, o evi kiralamanız çok daha kolay olacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir